fbpx
Powrót do listy aktualności

Zimowisko w Nowym Teatrze z filmami Kina Dzieci

W ramach współpracy z Teatrem Nowym w Warszawie zapraszamy seanse filmów Kina Dzieci online na platformie vod.nowyteatr.org. Od 5 do 15 stycznia do zobaczenia będą Słynny najazd niedźwiedzi na SycylięSonia oraz Halvdan – prawie wiking. Bilety w cenie 10 zł oraz szczegółowe informacje dostępne TU.

Tytuły prezentowane podczas Zimowiska w Nowym Teatrze:

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek. Film miał swoją premierę w Cannes, został też zauważony na festiwalach w Sevilli i Annecy.

Reżyseria: Lorenzo Mattotti
Kraj i rok produkcji: Francja/Włochy, 2019
Czas trwania: 93 min
Kategoria wiekowa: 7+
Wersja językowa: dubbing

Sonia

Północna Szwecja, pada śnieg, na niebie pojawia się zorza polarna. Siedmioletnia Sonia poznaje w szkole nową koleżankę, Celestynę. Celestyna intryguje swoim odmiennym wyglądem i zachowaniem. Kiedy zaprasza Sonię do siebie do domu, ta nie posiada się ze szczęścia. Nocowanie poza domem wydaje się niezwykle ekscytujące i może być początkiem pierwszej prawdziwej przyjaźni.

Tymczasem pierwsza noc poza domem jest dla Sonii czymś zupełnie innym, niż sobie wyobrażała. U Celestyny wszystko jest całkiem inne, jest zbyt wiele drzwi, otaczają ją inne kolory, zapachy i smaki, zaś rodzice, babcia, a nawet pies wyglądają i zachowują się co najmniej osobliwie. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście, dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków, ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód.

Reżyseria: Catti Edfeldt, Lena Hanno Clyne
Kraj i rok produkcji: Szwecja 2016
Czas trwania: 79 min
Kategoria wiekowa: 6+
Wersja językowa: dubbing

Halvdan – prawie wiking

Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

Film przedstawia historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje jak dzięki współpracy i dobrej woli budować harmonię w trudnych relacjach.

Reżyseria: Gustaf Åkerblom
Kraj i rok produkcji: Szwecja, 2018
Czas trwania: 93 min.
Kategoria wiekowa: 6+
Wersja językowa: dubbing

W identyfikacji wykorzystano zdjęcie z J. M. Barrie Collection. General Collection, Beinecke Rare Book and Manuscript Library, Yale University.