fbpx
Powrót do listy aktualności

Dziewczyny dla przyszłości: Sabyah, Fatou – zestaw dokumentów

Odważne nastolatki Sabyah i Fatou mają jasno określony cel. Chcą zatrzymać niszczenie przyrody i sprawić, by im i ludziom wokół nich żyło się lepiej. Czy dziewczynkom uda się dokonać zmian na lepsze?

 

Dwie nastolatki – żyjące na różnych kontynentach – próbują ocalić środowisko naturalne w swojej okolicy. Jedenastoletnia Australijka Sabyah żyje nad oceanem i stara się przekonać mieszkańców do ratowania Wielkiej Rafy Koralowej, która znika z powodu zmian klimatycznych i rosnących temperatur wody. Przyczyniają się do tego okoliczne kopalnie węgla, w których wielu z miejscowych pracuje. Czternastoletnia Fatou mierzy się z zupełnie innym problemem. Mieszka w Senegalu, gdzie na co dzień brakuje wody. Dziewczyna każdego dnia musi przemierzyć wiele kilometrów, aby pozyskać wodę dla swojej rodziny. Wówczas zostaje jej już jednak niewiele czasu na naukę, a marzy, by zostać lekarką.

 

Czy wiesz, że…

…według danych UNICEF-u aż 4 miliardy ludzi na świecie doświadczają niedoboru wody przynajmniej przez miesiąc każdego roku?

 

Filmy w zestawie Dziewczyny dla przyszłości: Sabyah, Fatou:

Sabyah walczy z górnictwem węglowym

Fatou walczy z niedoborem wody

 

Zobacz zapowiedź do zestawu:

https://youtu.be/qc7JE4m01wU