fbpx
Powrót do listy aktualności

„Yakari i wielka podróż” – wciągająca przygoda na Dzień Dziecka! Animacja w kinach już od 20 maja

Emocjonująca, piękna i symboliczna animacja o pogoni za przygodą oraz przekraczaniu granic! Na Yakariego z plemienia Siuksów czeka nie lada wyzwanie! Czy chłopcu uda się ujarzmić najszybszego, dzikiego mustanga, Małego Pioruna i spełnić marzenie o… zaprzyjaźnieniu się z nim? „Yakari i wielka podróż” to idealny tytuł na wspólny, rodzinny seans z okazji Dnia Dziecka! Film został doceniony przez widzów oraz widzki 8. MFF Kino Dzieci, otrzymując Kwiat Paproci nagrodę publiczności. W kinach już od 20 maja.

Yakari z plemienia Siuksów ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego konia, o czym marzy wielu. Do spełnienia tej szalonej fantazji motywuje go fakt, że nie udało się to jeszcze nikomu! Chłopiec chce zostać prawdziwym wojownikiem i wykazać się wielką odwagą. Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga. Czy Yakari podoła tak ciężkiej próbie i zaryzykuje samotną wyprawę w pogoni za marzeniem? 

Ciąg emocjonujących przygód i niewiarygodnych zdarzeń zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza go niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny wrogiego plemienia, aby odnaleźć Małego Pioruna! Zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, a na koniec zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/JRpzBxVK_PQ

Animacja „Yakari i wielka podróż” to filmowa adaptacja komiksów dla dzieci autorstwa dwóch Szwajcarów: scenarzysty Andrégo Jobina (Joba) i rysownika Claude’a de Ribaupierre’a (Deriba). Ten międzynarodowy oraz międzypokoleniowy hit ukazuje się od 1973 roku. W Polsce seria publikowana jest przez Wydawnictwo Egmont. Najnowszy, 13 tom wydano pod koniec kwietnia 2022 roku. 

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury opowieść o pięknej, bezinteresownej relacji, odwadze oraz dorastaniu. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Do kin zapraszamy od 20 maja!

Zwiastun: https://youtu.be/JRpzBxVK_PQ

Informacje o filmie:

„Yakari i wielka podróż”

Tytuł oryginału: „Yakari – La grande Aventure”

Reżyseria: Xavier Giacometti, Toby Genkel

Kraj i rok produkcji: Francja/Niemcy/Belgia 2020

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

Kategoria wiekowa: 4+

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/ycziOA22aonLukG