fbpx
Powrót do listy aktualności

Yakari, bohater uwielbianej przez dzieci serii komiksów, na kinowym ekranie! Film „Yakari i wielka podróż” znajdziecie w repertuarach!

Hitową serię komiksów o Yakarim  dzielnym chłopcu z plemienia Siuksów, który chce udowodnić swoją odwagę i zaprzyjaźnić się z dzikim mustangiem, Małym Piorunem polscy czytelnicy kochają od lat! Od 20 maja będzie można pójść do kina, aby na wielkim ekranie zobaczyć swojego ulubionego bohatera. Zapraszamy na seanse animacji „Yakari i wielka podróż”

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/JRpzBxVK_PQ

Animacja „Yakari i wielka podróż” to filmowa adaptacja komiksów dla dzieci autorstwa dwóch Szwajcarów: scenarzysty Andrégo Jobina (Joba) i rysownika Claude’a de Ribaupierre’a (Deriba). Seria ukazuje się we Francji od 1973 roku i liczy ponad 40 tomów jest to międzynarodowy i międzypokoleniowy hit. W Polsce tłumaczenie publikowane jest przez Wydawnictwo Egmont. Najnowszy, 13 tom wydano pod koniec kwietnia 2022 roku. Animacja została doceniona przez widzów oraz widzki 8. MFF Kino Dzieci, otrzymując Kwiat Paproci nagrodę publiczności. Od 20 maja Yakariego będzie można zobaczyć na kinowym ekranie! 

Okładka 13 tomu serii komiksów o Yakarim wydana przez Wydawnictwo Egmont w kwietniu 2022 roku.

Yakari z plemienia Siuksów ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego konia, o czego pragnie wielu. Do spełnienia tej szalonej fantazji motywuje go fakt, że nie udało się to jeszcze nikomu! Chłopiec chce zostać prawdziwym wojownikiem i wykazać się wielką odwagą. Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga. Czy Yakari podoła tak ciężkiej próbie i zaryzykuje samotną wyprawę w pogoni za marzeniem? Rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury opowieść o pięknej, bezinteresownej relacji, odwadze oraz dorastaniu w kinach od 20 maja!

 

Informacje o filmie:

„Yakari i wielka podróż”

Tytuł oryginału: „Yakari – La grande Aventure”

Reżyseria: Xavier Giacometti, Toby Genkel

Kraj i rok produkcji: Francja/Niemcy/Belgia 2020

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

Kategoria wiekowa: 4+

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/ycziOA22aonLukG