fbpx
Powrót do listy aktualności

Wyjątkowa rozmowa z reżyserami polskiej koprodukcji „Nawet myszy idą do nieba”! Film w kinach już od 29 kwietnia

Nawet myszy idą do nieba” to niekwestionowany hit zeszłorocznego, 8. Międzynarodowego Festiwalu Kino Dzieci. Kto zatem stoi za tą wyjątkową produkcją? Co o samym procesie tworzenia i realizowania tak złożonego projektu, jakim jest powstanie filmu animowanego z użyciem lalek, mogą powiedzieć reżyser i reżyserka? My już znamy odpowiedzi na te pytania i chętnie się nimi podzielimy! Przedstawiamy rozmowę z  Janem Bubeničkiem oraz Denisą Grimmovą – czyli twórcami tej skradającej serce filmowej opowieści o Rudeuszu oraz Czmyszce.  „Nawet myszy idą do nieba” już od 29 kwietnia w kinach!

Zobacz rozmowę z reżyserami filmu: https://youtu.be/KVmW6eJ-_68

Czmyszka to charakterna, mała myszka, która za wszelką cenę chce udowodnić wszystkim swoją odwagę – aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z… drapieżnikiem! Pech sprawia, że zamiast zostać bohaterką, razem z lisem Rudeuszem trafia do wyjątkowej krainy, która okazuje się być niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! W nowym, nieznanym świecie lis oraz myszka zmierzą się z wieloma wyzwaniami, a nawet przeszkodami. Czy Czmyszka i Rudek będą w stanie pomóc sobie nawzajem w trudnych chwilach? Czy ich przyjaźń przetrwa tak wymagającą próbę?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziemy oczywiście w filmie Nawet myszy idą do nieba”. Trzeba przyznać, że realizacja animacji lalkowej musi być niesamowicie ciekawym, ale zarazem i trudnym przedsięwzięciem. Tym bardziej, że w produkcję zaangażowani byli twórcy z wielu krajów – w tym również z Polski! 

Nasz film […] to kombinacja animacji lalkowych, trików cyfrowych. […]  Na świecie jest mnóstwo filmów komputerowych, a lalkowych o wiele mniej. Ponadto film powstawał w Czechach, które mają wielką tradycję lalkarską, i w koprodukcji z Polską, która również ma wielką tradycję filmu animowanego mówią reżyserzy filmu.

Wykorzystane w produkcji lalki wykonali artyści z Łodzi, za koordynację tego procesu odpowiedzialny był polski Momakin, który jest też partnerem projektu, Krzysztof A. Janczak skomponował muzykę, polskim koproducentem filmu jest Studio Animoon, a dystrybutorem – Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia specjalnego materiału, w którym dwójka reżyserów – Jan Bubeniček oraz Denisa Grimmova – opowiedziała o swoim pomyśle na film, całym procesie tworzenia i realizacji tej wyjątkowej animacji! Nawet myszy idą do nieba” to czuła, prawdziwa, mądra opowieść o niełatwych relacjach, poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze, oraz gubieniu się i odnajdywaniu. Tej premiery po prostu nie można przegapić!

 

Do kin zapraszamy już od 29 kwietnia!

 

Rozmowa z twórcami: https://youtu.be/KVmW6eJ-_68

Zwiastun filmu: https://youtu.be/2oprTx8NPjM

Informacje o filmie:

„Nawet Myszy idą do nieba”

Tytuł oryginału: „Myši patří do nebe”

Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova

Kraj i rok produkcji: Czechy, Francja, Słowacja, Polska, 2021

Czas trwania: 87 min

Wersja językowa: dubbing

Patroni medialni: lubimyczytac.pl, Ładne Bebe, Filmweb, Czas dzieci, Książki. Magazyn do czytania, Czeskie Centrum

Partner filmu: Wydawnictwo Afera

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Koprodukcja: Fresh Films, Animoon, CinemaArt, La Films in Cygne

Koprodukcja (PL): Łódź Miasto Filmu, EC1 Łódź, CANAL+