Jurta opowiadaczy

Jurta opowiadaczy

Spotkania w jurcie opowiadaczy: 3.10 i 4.10

Prowadzenie: Aneta Cruz-Kąciak, Trzy Pomarańcze.

W „jurcie opowiadaczy”, którą rozstawimy przed kinem Muranów, zaprezentujemy niezwykłe premiery filmów, które jeszcze nie powstały. Będzie to osiem zupełnie nowych historii opartych na scenariuszach filmów dla dzieci. Magia opowieści ustnej stworzy fascynujący spektakl, który zabierze widzów-słuchaczy w nieznane światy.

Inspiracją do opowiadanych historii są projekty powstałe w ramach autorskiego programu FILMS FOR KIDS.Pro – jego celem jest rozwój polskiej kinematografii dla najmłodszych. Efektem rocznych warsztatów są scenariusze filmów dla dzieci, nad którymi pracowali scenarzyści oraz producenci filmowi z Polski i Norwegii. Podsumowaniem projektu będzie wyjątkowe spotkanie w „jurcie opowiadaczy”. Tam zabrzmią historie, które wkrótce mają szansę trafić na ekrany.

Aby wziąć udział w jurcie należy zarejestrować się wypełniając FORMULARZ.

PROGRAM

3.10. (sobota), godz. 13.00 (kategoria wiekowa: poniżej 7. roku życia)

Kto widział słonia?
Czasem trudno dostrzec nawet to, co naprawdę rzuca się w oczy – tak jak kolory, albo słoń na ulicach miasteczka. Całkiem często można też przeoczyć to, co najważniejsze…
Oto opowieści pełne fascynujących przygód, niezwykłych bohaterów i wyjątkowych przyjaźni.
Na podstawie scenariuszy filmowych: „Shrimp the Dog” (scen. Maria Wojtyszko, prod. Małgorzata Kozioł) i „Buddy” (scen. Małgorzata Giec, prod. Piotr Domarańczyk).

3.10. (sobota), godz. 15.00 (kategoria wiekowa: powyżej 7. roku życia)

Co z ciebie wyrośnie…
Dorośli uwielbiają pytać dzieci, kim chcą zostać, gdy dorosną. Prawdziwa przygoda zaczyna się jednak wtedy, gdy w odpowiedzi usłyszą: będę malarką!, albo: zostanę detektywem! A gdy naprawdę trzeba rozwikłać zagadkę tajemniczego obrazu, albo odszukać zaginiony szkielet, jest o czym opowiadać!
Na podstawie scenariuszy filmowych: „Julka” (scen. Katarzyna Sienkiewicz-Kosik, Rafał Kosik prod. Iwona Harris) i „Bastek on skeleton’s trial” (scen. Ewa Martynkien, prod. Magdalena Rychła).

 

4.10. (niedziela), godz. 12.30 (kategoria wiekowa: poniżej 7. roku życia)

Jak oswoić potwory
Potwory mogą mieć kolorowe futro, albo oczy z guzików. Zdarza im się ryczeć ze złości, ale uwielbiają też pomrukiwać z zadowolenia. I od czasu do czasu potrafią stać się niewidzialne – i wtedy zaczynają się przygody, o których opowiemy!
Na podstawie scenariuszy filmowych: „How to tame the monsters” (scen. Izabela Aleksandrowicz, prod. Natalia Łodygowska), „Invisibles” (scen. Irena Gruca-Rozbicka, prod. Filip Kovčin).

4.10. (niedziela), godz. 14.30 (kategoria wiekowa: powyżej 7 roku życia)

Tajemnica ukrytego skarbu
Aby rozwikłać niektóre zagadki i wyjaśnić ukrywane przez lata tajemnice potrzeba nie lada sprytu, odrobiny szczęścia i dużo odwagi. Trzeba też wiedzieć, kogo poprosić o pomoc. Czasem może to być na przykład złośliwy bibliotekarz, albo… ćśśś, to na razie tajemnica, pozna ją ten, kto posłucha opowieści!
Na podstawie scenariusza filmowego: „Julka, Olek and the real mess” (scen. Marta Karwowska, prod. Agnieszka Dziedzic).