fbpx
Powrót do listy aktualności

Wspomóż działania Fundacji Ocalenie. Weź udział w pokazach specjalnych w Warszawie i we Wrocławiu

“Lada dzień” reż. Hamy Ramezan, Finlandia, 2020

Z rosnącym niepokojem obserwujemy sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Jest to dramat osób, które z powodów ekonomicznych, jak i politycznych zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, ojczyzn. 

Jako Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wierzymy, że kinematografia ma siłę, aby zmienić świat, a co najważniejsze potrafi budować porozumienie, szacunek między ludźmi o różnych poglądach i różnych wyznań. Z tego powodu nie chcemy się pogodzić z faktem, że uchodźcy szukający dziś bezpieczeństwa, cierpiący głód i choroby nie mogą znaleźć schronienia i opieki. Jesteśmy przekonani, że większość z tych osób, a szczególnie dzieci nie są odpowiedzialne za to, w jakiej sytuacji się znalazły. 

Kino to dla nas uniwersalny język dialogu – pomiędzy podziałami, religiami, wrażliwościami i kulturami postanowiliśmy wspomóc działania Fundacji Ocalenie w sposób, który jest nam najbliższy, czyli poprzez filmy. 16 i 17 października zapraszamy na pokazy specjalne w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w Kinie Muranów w Warszawie. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na działanie Fundacji Ocalenie na granicy. 

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Sobota 16.10:

Notturno, godz. 18:45

Niedziela 17.10:

Jak ocalić smoka, godz. 12:00

Lada dzień, godz. 17:00 (wersja z napisami)

 

Kino Muranów w Warszawie

Sobota 16.10:

Lada dzień, godz,. 17:00 (wersja z napisami)

Niedziela 17.10:

Jak ocalić smoka, godz. 11:00

Notturno, godz. 16:00

Bilety na poszczególne seanse można kupić w kasach kina lub online, poprzez strony internetowe Muranowa i Kina Nowe Horyzonty.

Więcej o fundacji: https://ocalenie.org.pl/
Informacje o bieżących działaniach: https://www.facebook.com/FundacjaOcalenie