fbpx

Warsztaty tańca indyjskiego

Czy można opowiedzieć historię tańcem? Przekonamy się w  niedzielę 30 września – pokaz filmu Bilet ulgowy zakończy warsztat tańca indyjskiego.

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną elementy kathak, tradycyjnego tańca dworskiego z północy Indii. Ruchy wykonywane w tańcu pozwalają na wyrażanie abstrakcyjnych pojęć. Sięgniemy także po taniec bollywood, czyli jedną z najbarwniejszych i różnorodnych technik tanecznych znaną z indyjskich filmów. Poprzez gesty, pozy i mimikę twarzy tancerze opowiadają miłosne historie.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Niernsee – profesjonalna tancerka kathak. Tańcem indyjskim zajmuje się od 1998 roku. Obecnie występuje podczas indywidualnych i grupowych pokazów, recitali z muzyką na żywo, prowadzi wykłady na temat kultury i codzienności Indii.

Uwaga! To wydarzenie otwarte jest dla wszystkich widzów – żeby wziąć udział w warsztatach wystarczy zostać na sali po seansie filmu Bilet ulgowy, który zaprezentowany zostanie 30 września o godz. 14.15. Zajęcia potrwają 30 minut.