fbpx
Powrót do listy aktualności

Trampolina do Kina: Wokół książki „Zapchlony Kundel” – warsztaty z animacji poklatkowej z Magdaleną Bryll

Pieski-śmierdzioszki i kotki-smrodki! Zainspirowani książką i zestawem filmów krótkometrażowych „Zapchlony kundel” zaprojektujemy swojego własnego paskudnego zwierzaka, wykonamy ruchomą postać naszego bohatera, a następnie zanimujemy jego przygody.

niedziela 4.10 | 12:00 | online na platformie Zoom

Warsztat online zaczniemy od krótkiego i przystępnego wprowadzenia, podczas którego opiszemy przebieg produkcji filmu animowanego w warunkach amatorskich, z omówieniem jej najważniejszych elementów. Opowiemy również o innych technikach wykorzystywanych w filmie animowanym.

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 9 lat (wraz z rodzicami do pomocy) na ekspresowy kurs tworzenia animacji poklatkowej. Warsztat online poprowadzi reżyserka Magdalena Bryll, która pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym projekcji filmu “Zapchlony Kundel – zestaw filmów krótkich”.

Współorganizator warsztatów: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

warsztaty dla dzieci od 6 do 9 lat | cena: 10 zł | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Prowadząca:

Magdalena Bryll – jest absolwentką łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Jest również ilustratorką książek. Od 2010 roku pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS, oraz Legnicką Akademią Filmową.

Jak się przygotować do warsztatu:

  1. Ściągnijcie i zainstalujcie aplikację Stop Motion Studio (wystarczy darmowa, niebieska wersja, dostępna na Android, iPhone i tablety).
  2. Upewnijcie się, że na telefonie jest miejsce na nowe zdjęcia. Podczas animacji będziecie ich robić bardzo dużo, może nawet kilkaset.

3.Przygotujcie sobie stanowisko do animacji jak na filmiku:

4.Przygotujcie: kartki (A4 albo większe), coś do rysowania (kredki, flamastry), nożyczki i taśmę klejącą. Ewentualnie przyda się też masa mocująca (patafix, blutack).