fbpx
Powrót do listy aktualności

Seans filmów niemych z muzyką na żywo w wykonaniu Enchanted Hunters | Wydarzenie zamknięcia

Podczas zamknięcia 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zabierzemy Was w niezwykłą wyprawę do samych początków kina. Filmom Charliego Chaplina, Georgesa Mélièsa i Bustera Keatona akompaniować na żywo będzie zespół Enchanted Hunters. Podczas ich występu można spodziewać się wyjątkowej muzycznej podróży, od delikatnych instrumentów akustycznych po burzę syntezatorów. Świat kina niemego przybliży nam podczas krótkich wstępów do filmów Korek Bojanowski.

Wydarzenie stanowi oficjalne zamknięcie Festiwalu – rozpoczniemy więc od ogłoszenia wyników wszystkich festiwalowych konkursów filmowych. Czas trwania wydarzenia: 90 minut.

Enchanted Hunters
Duet songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i melodiach. Po wydaniu płyty Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu “Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP. Małgorzata Penkalla współtworzyła też szeroko docenioną ścieżkę dźwiękową do serialu „Rojst”.

Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które znajdą się na płycie „Dwunasty dom”. Album, w którym słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii i wyrafinowanych harmonii, promowany jest utworem „Plan działania” i ukaże się tej jesieni nakładem Latarnia Records.

Obie kompozytorki mają niemałe doświadczenie w pracy z dziećmi – do niedawna uczyły muzyki i języka angielskiego w szkole podstawowej. Swoje zawodowe doświadczenie zamierzają wykorzystać podczas Festiwalu Kino Dzieci, włączając najmłodszych widzów do współtworzenia ścieżki dźwiękowej i zapewniając oprawę muzyczną gali końcowej.

Korek Bojanowski
Absolwent reżyserii na EICAR, The International Film and Television School w Paryżu. Jego debiutem krótkometrażowym jest Rezerwacja (wygrana Near Nazareth film festival & Allesandria film festival). Pracuje jako scenarzysta i reżyser w firmie AMONDOfilms. Absolwent filmoznawstwa w Polskiej Akademii Nauk, współtworzy Amondo kino, w ramach którego prowadzi dyskusyjny klub filmowy, dedykowany polskiemu kinu gatunkowemu.

Partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Bilety: 15 zł

do kupienia w kasie kina Muranów oraz na stronie www.kinomuranow.pl.