Powrót do listy aktualności

Rekordowa widownia 6. MFF Kino Dzieci!

Za nami 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. W ciągu dziewięciu festiwalowych dni 23 kina w całej Polsce odwiedziło ponad 28 000 widzów!

 W programie festiwalu znalazły się ponad 154 filmy z całego świata, prezentowane w ramach ośmiu sekcji. Konkursie głównym pokazaliśmy  9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, z tego aż 6 tytułów premierowo. Plebiscyt na najlepszy zdaniem widzów film festiwalu wygrała kanadyjska animacja „Szybcy i śnieżni” w reż. Benoît Godbout.

Konkursie filmowych odkryć zobaczyliśmy łącznie 7 tytułów w tym 5 premier. Filmy z obu sekcji konkursowych wyświetlane były z angielskimi napisami.

Podczas 6. MFF Kino Dzieci odbyliśmy sentymentalną podróż do polskiej klasyki kina młodego widza za sprawą przeglądu filmów Stanisława Jędryki, w sekcji narodowej – Ciao Italia! prezentowaliśmy filmy z Włoch.

Filmom towarzyszyły spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Swoją kontynuację miał cykl dla nauczycieli i opiekunów Kino Dzieci o wychowaniu oraz wydarzenie branżowe Warsaw Kids Film Forum.

7. MFF Kino Dzieci odbędzie się w dniach 26.09 – 4.10.2020 r.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa

Patroni medialni: AMS, Co Jest Grane 24, Czas Dzieci, Wysokie Obcasy, Książki. Magazyn do czytania, Filmweb, Film New Europe, Going, Kino, Lubimy czytać, Ładne Bebe, Nasze Miasto, Przedszkola.edu.pl, Radio TOK FM, Ryms, Wirtualna Polska

Partner główny: VOX