fbpx
Powrót do listy aktualności

„Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” – zobacz rozmowę z twórczyniami filmu. Animacja w kinach na Dzień Kina Polskiego

Jak pracuje się nad powstaniem animacji? Czy jest to wieloletni projekt? Jak napisać scenariusz dla najmłodszych widzów w przystępny sposób, który opowiada o całym wachlarzu emocji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w rozmowie z reżyserką filmu – Anną Błaszczyk oraz scenarzystką – Aleksandrą Świerk. Zapraszamy do słuchania i oglądania. To świetny przedsmak niezwykłej wyprawy Małego Misia i jego taty do Złotej Krainy! Animację „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” będzie można zobaczyć już  11 listopada w wybranych kinach studyjnych w ramach Dnia Kina Polskiego – to nie tylko okazja do wzięcia udziału w przedpremierowym seansie, ale również skorzystania z promocyjnych cen biletów.  

Rozmowa z twórczyniami: https://youtu.be/sLX56DZWQ9U

Twórcy materiału: video Patryk Straszak, foto Michał Mroczkowski. Rozmowa powstała w ramach festiwalu Kino Dzieci, wrzesień 2022.

Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.

Pressbook: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/i1qVrCy6FpZrhDC

„Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to pierwszy od wielu lat pełnometrażowy polski film animowany dla młodych widzów oraz ekranizacja popularnej wśród czytelników książki „Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza oraz Emilii Dziubak, wydawanej przez Wydawnictwo Ezop. Na jej podstawie zrealizowany został również popularny serial pod tytułem „Przytul mnie”, który można oglądać na platformie Netflix. Producentem jest firma produkcyjna Animoon, które realizuje projekty animowane o wysokiej jakości plastycznej i fabularnej. 

Animacja „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to idealny tytuł na wyprawę do kina z młodszymi widzami i widzkami. Towarzyszący seansom epizod świąteczny zadowoli każdego małego filmowego łasucha, a nieco starszych oczaruje magiczną atmosferą. Film w kinach od 18 listopada – ale zapraszamy na przedpremierowe seanse animacji w wybranych kinach studyjnych w ramach Dnia Kina Polskiego już 11 listopada. 

„Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”

Kategoria wiekowa: 4+

Reżyseria: Anna Błaszczyk

Kraj i rok produkcji: Polska 2022

Czas trwania: 70 min

Wersja językowa: dubbing

Produkcja: Animoon
Koprodukcja: Animex, Fixafilm
Partner wykonawczy: Pigeon Productions
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Patroni medialni: Ładne Bebe, Czas Dzieci, Radio 357, KINO
Patron: Wydawnictwo Ezop
Partner: Stowarzyszenie Kin Studyjnych 

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty