fbpx
Powrót do listy aktualności

Premiera plakatu oraz spotu 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

Z radością i dumą prezentujemy plakat 9. MFF Kino Dzieci. Poprzez tegoroczną identyfikację chcieliśmy opowiedzieć o znajdowaniu piękna w różnorodności, bo każdy DUŻY tygrys czy mała surykatka ma znaczenie, a RAZEM MAMY SUPERMOC! Autorką projektu jest Katarzyna Walentynowicz ilustratorka oraz graficzka związana ze studiem Homework.  

Pracując nad koncepcją tegorocznego plakatu festiwalu, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się  tematom różności, współpracy oraz pomocy. Byliśmy zgodni, że chcemy podkreślić te wartości, bo „razem mamy supermoc”! Ta supermoc jest również w filmach, które już niedługo będzie można zobaczyć na 9. MFF Kino Dzieci mówi Maciej Jakubczyk, szef Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. 

Wypracowując plakat wspólnie z Kasią Walentynowicz, szukaliśmy motywu, który obrazowałby bliskie nam założenia. Posłużyliśmy się wymownym gestem przybicia żółwika, czyli symbolu radości z bycia razem i wspólnego działania. Tygrys oraz surykatka występują w relacji: DUŻY i mały dzięki temu nieoczywistemu spotkaniu hasło „RAZEM MAMY SUPERMOC” stało się więc naturalnym tego dopełnieniem.  

Link do spotu: https://youtu.be/bh2o4xnTHmE

Z przyjemnością prezentujemy również pierwszy spot festiwalowy. Poprzez naszą animację chcemy pokazać, że wspólne oglądanie filmów może być świetnym sposobem na spędzenie rodzinnego czasu czy skłaniać do rozmowy z kolegami i koleżankami na nurtujące młodą widownię tematy. Dzięki ciekawości drugiego człowieka i otwartości można śmielej wyruszać w świat ku przygodzie! 

Za projektem graficznym spotu stoją Kasia Walentynowicz oraz Studio Homework. Animacje to z kolei dzieło studia Kijek/Adamski. Scenariusz spotu stworzony został przez Dorotę Chmielewską.

Spot pierwszy raz na dużym ekranie będzie można zobaczyć podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 2131 lipca. Zapraszamy również na festiwalowe seanse w ramach sekcji Kino Dzieci. Program znajduje się tutaj: www.nowehoryzonty.pl.

Przypominamy, że nasz festiwal odbędzie się od 24 września do 2 października stacjonarnie w kinach. Seanse festiwalowe odbędą się w 20 miastach, 29 kinach. Z kolei od 6 do 23 października wybrane filmy z programu dostępne będą online, na specjalnej platformie.

Materiały na FTPie: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/kqXd3PNVEIy86QL

 

Projekty graficzne: Kasia Walentynowicz & Studio Homework

https://kasiawalentynowicz.com/

https://homework.com.pl/

Animacje: Kijek/Adamski

https://kijekadamski.com/

Scenariusz spotu: Dorota Chmielewska