fbpx
Powrót do listy aktualności

Premiera piosenki i teledysku do „Pamiętników Tatusia Muminka”. Głos Katarzyny Łaskiej Was oczaruje!

Dolina Muminków jest miejscem niezwykłym. A tej niezwykłości towarzyszy piękna piosenka o przygodach Tatusia Muminka, którą śpiewa Katarzyna Łaska. Teledysk do „Fal Oceanu”, bo taki tytuł nosi utwór z filmu, przedstawia sceny z naszej premierowej animacji. Wszystkich fanów głosu wykonawczyni „Mam tę moc” z hitowej „Krainy Lodu” oraz wielbicieli powieści Tove Jansson zapraszamy do słuchania i oglądania. Przypominamy, „Pamiętniki Tatusia Muminka” w kinach od 22 lipca!

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=IRKemqD5POs

W odległej krainie mieszkają Muminki. A trzeba przyznać, że jest to urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce, pełne tajemnic i niewiarygodnych zdarzeń. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. Wspólnie będziemy mogli posłuchać o jego zmaganiach podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygodach w królestwie Króla Autokraty, gdzie założył kolonię i zaprzyjaźnił się z duchem. Poznamy też tajemnice burzliwej nocy, podczas której Tatuś Muminka uratował z morza Mamusię Muminka…

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=g28_4Q9h5fk

Animacja „Pamiętniki Tatusia Muminka” to niezwykła opowieść, która swoją formą nawiązuje do serii „Opowiadania Muminków” wyprodukowanej przez łódzkie studio Se-ma-for. Filmowcy kolejny raz postawili na tradycyjną formę tworzenia animacji. Pozwala to starszym widzom udać się w sentymentalną podróż do przeszłości, a nieco młodszym poznać odmienny od stosowanego dzisiaj sposób animacji lalkowej. „Pamiętniki Tatusia Muminka” to również tytuł książki autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson. Nowe wydanie tej powieści ukazało się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Polskim koproducentem filmu jest studio Animoon. 

Niesamowita opowieść, od której wszystko się zaczęło, w kinach już 22 lipca!

 

Informacje o filmie:

„Pamiętniki Tatusia Muminka”

Tytuł oryginalny: „Muminpappans bravader – En ung Mumins äventyr”

Reżyseria: Ira Carpelan

Kraj i rok produkcji: Polska/Finlandia 2021

Czas trwania: 74 min

Wersja językowa: dubbing

Kategoria wiekowa: 5+

Producent:: FilmKompaniet Alpha

Koproducent: Animoon

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partner filmu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty