fbpx
Powrót do listy aktualności

Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń w kinach od 28 sierpnia

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. 

Plakat

Zwiastun

O filmie

Czy pamiętacie jak zaczęła się przyjaźń Pettsona i gadającego kota Findusa? Jak to się stało, że ciekawski i dowcipny kocur trafił pod opiekę cichego Pettsona? Od 28 sierpnia w kinach film, od którego wszystko się zaczęło!  „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”, czyli aktorska ekranizacja przygód ulubionych bohaterów, która dała początek uwielbianej przez przedszkolaków filmowej serii! 

Książki o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista od lat podbijają serca milionów czytelników na całym świecie, również w Polsce. A dla tych, którzy słyszą o Findusie po raz pierwszy, film jest świetną okazją do rozpoczęcia przygody zarówno z książkami, jak i serią filmów. W domu z nosami w książkach, w kinie z oczami wpatrzonymi w duży ekran!

Film „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” to urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają? 

Film w kinach od 28 sierpnia 2020 r.

Informacje techniczne

„Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”

tytuł oryginalny: Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft

reżyseria: Ali Samadi Ahadi
kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014

kategoria wiekowa: 4+

wersja językowa: lektor

występują: Ulrich Noethen, Marianne Sägebrecht, Max Herbrechter

scenariusz: Thomas Springer na podstawie książki Svena Nordqvista

zdjęcia: Mathias Neumann

montaż: Andrea Mertens

muzyka: Ali N. Askin

produkcja: Thomas Springer, Helmut G. Weber (Tradewind Pictures), Helge Sasse (Senator Film Produktion)

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty