fbpx
Powrót do listy aktualności

„Pamiętniki Tatusia Muminka”– mamy zwiastun kolejnej odsłony międzypokoleniowego hitu! Film w kinach już od 22 lipca

W odległej krainie leży Dolina Muminków. A jest to urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce, pełne tajemnic i niewiarygodnych zdarzeń! Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do oglądania zwiastuna „Pamiętników Tatusia Muminka”. Historia – napisana przez uwielbianą Tove Jansson – na wielkim ekranie.  Film w kinach od 22 lipca.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=g28_4Q9h5fk

Animacja „Pamiętniki Tatusia Muminka” to niezwykła opowieść, która swoją formą nawiązuje do serii „Opowiadania Muminków” wyprodukowanej przez łódzkie studio Se-ma-for. Filmowcy kolejny raz postawili na tradycyjną formę tworzenia animacji. Pozwala to starszym widzom udać się w sentymentalną podróż do przeszłości, a nieco młodszym poznać odmienny od stosowanego dzisiaj sposób animacji lalkowej. Gratką dla fanów serii z pewnością będzie to, że w polskiej wersji piosenkę z czołówki filmu śpiewa Katarzyna Łaska, czyli wykonawczyni hitowej piosenki „Mam tę moc” z bajki „Kraina Lodu”. „Pamiętniki Tatusia Muminka” to również tytuł książki autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson. Nowe wydanie tej powieści ukazało się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. 

Polskim koproducentem filmu jest dobrze wszystkim znany Animoon, który w swoim portfolio ma takie tytuły jak: „Przytul mnie”, „Nawet myszy idą do nieba” czy „ACID RAIN”. Realizowane przez Animoon projekty są pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych na całym świecie, rocznie docierając nawet do miliona widzów. Co więcej, filmy tego studia zdobyły do tej pory ponad 100 nagród ostatnio nagrodę Cartoon Movie Tributes dla Producenta Roku. Dystrybutorem „Pamiętników Tatusia Muminka” jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. 

Niesamowita opowieść, od której wszystko się zaczęło, w kinach już 22 lipca!

 

Informacje o filmie:

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=g28_4Q9h5fk

 

„Pamiętniki Tatusia Muminka”

Tytuł oryginalny: „Muminpappans bravader – En ung Mumins äventyr”

Reżyseria: Ira Carpelan

Kraj i rok produkcji: Polska/Finlandia 2021

Czas trwania: 74 min

Wersja językowa: dubbing

Kategoria wiekowa: 5+

Producent:: FilmKompaniet Alpha

Koproducent: Animoon

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partner filmu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Materiały do filmu na FTP-ie: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/MpwZqwiqkE0OxEM