fbpx
Powrót do listy aktualności

„Pamiętniki Tatusia Muminka” w kinach!

Niesamowita opowieść, od której wszystko się zaczęło… Zapewniamy, że tego jeszcze nie widzieliście i nie słyszeliście! Dolina Muminków jest miejscem niezwykłym. A tej niezwykłości towarzyszy piękna piosenka o przygodach Tatusia Muminka, którą śpiewa Katarzyna Łaska wykonawczyni „Mam tę moc” z „Krainy Lodu”. „Pamiętniki Tatusia Muminka” to polska koprodukcja na podstawie uwielbianych przez wiele pokoleń książek Tove Jansson, które w Polsce publikuje Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Film w kinach.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=g28_4Q9h5fk

W odległej krainie leży Dolina Muminków. A jest to urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce, pełne tajemnic i niewiarygodnych zdarzeń! Wspólnie będziemy mogli posłuchać o zmaganiach Tatusia Muminka podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygodach w królestwie Króla Autokraty, gdzie założył kolonię i zaprzyjaźnił się z duchem. Poznamy też tajemnice burzliwej nocy, podczas której uratował z morza Mamusię Muminka… Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do oglądania zwiastuna „Pamiętników Tatusia Muminka”, aby jak najszybciej wybrać się na seans! 

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=IRKemqD5POs

„Pamiętniki Tatusia Muminka” swoją formą nawiązują do serii „Opowiadania Muminków” wyprodukowanej przez łódzkie studio Se-ma-for. Filmowcy kolejny raz postawili na tradycyjną formę tworzenia. Pozwala to starszym widzom udać się w sentymentalną podróż do przeszłości, a nieco młodszym poznać odmienny od stosowanego dzisiaj sposób animacji lalkowej. Gratką dla fanów serii z pewnością będzie to, że w polskiej wersji piosenkę z czołówki filmu śpiewa Katarzyna Łaska, czyli wykonawczyni hitowej piosenki „Mam tę moc” z „Krainy Lodu”. „Pamiętniki Tatusia Muminka” to również tytuł książki autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson. Nowe wydanie tej powieści ukazało się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. 

 

Informacje o filmie:

„Pamiętniki Tatusia Muminka”

Tytuł oryginalny: „Muminpappans bravader – En ung Mumins äventyr”

Reżyseria: Ira Carpelan

Kraj i rok produkcji: Polska/Finlandia 2021

Czas trwania: 74 min

Wersja językowa: dubbing

Kategoria wiekowa: 5+

Producent:: FilmKompaniet Alpha

Koproducent: Animoon

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partner filmu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty