fbpx

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek. Film miał swoją premierę w Cannes, został też zauważony na festiwalach w Sevilli i Annecy.

Reżyseria: Lorenzo Mattotti
Kraj i rok produkcji: Francja/Włochy, 2019
Czas trwania: 93 min
Kategoria wiekowa: 7+
Wersja językowa: dubbing
Film do zobaczenia na: Cineman.pl, Player.pl, Upflix.pl

Okiem psychologa: Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
Zagadnienia poruszane w filmie: #miłośćrodzicielska #konfliktkultur #lojalność #odmienność #odwaga #indywidualizm #sycylia #natura #książka #dinobuzzati