fbpx

Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.
reżyseria: Ali Samadi Ahadi
kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014
kategoria wiekowa: 4+
wersja językowa: lektor

Film do zobaczenia na: player.pl, cineman.pl, vod.pl, canal+
Zagadnienia poruszane w filmie: #przyjaźń #kot_Findus #kot_w_ogrodniczkach #Pettson #skandynawia #książka #sven_nordqvist
Warsztaty plastyczne

Zwiastun: