Niezwykłe lato z Tess

Czy ostatni dinozaur wiedział, że był ostatni? Jak to jest, gdy zostaje się na świecie zupełnie samemu? Te pytania nurtują 10-letniego Sama, który razem z rodziną spędza wakacje nad urokliwym holenderskim wybrzeżem. 
 
Krystalicznie czysta woda, gonitwy po plaży i odpoczynek w pełnym słońcu – tak zapowiada się idealny wakacyjny wyjazd. Niestety, brat Sama już pierwszego dnia na plaży łamie nogę… Pechowy wypadek sprawia jednak, że nieco nieśmiały Sam poznaje Tess – przyjazną, choć trochę osobliwą dziewczynę, która skrywa pewną tajemnicę.
Refleksyjny Sam postanawia praktykować samotność podczas wyjazdu, a swoje coraz dłuższe treningi zapisuje w specjalnym zeszycie. Mimo to Tess wciąga go w niecodzienną przygodę. Dzięki niej chłopiec odkryje, jak ważne są chwile spędzane z bliskimi osobami. Niezwykłe lato zmieni ich życia na zawsze. 

 

 

 
 
Reżyseria: Steven Wouterlood
Kraj i rok produkcji: Holandia, Niemcy 2019
Czas trwania: 82 min
Wersja językowa: dubbing

Film do zobaczenia na: player.pl, vod.plcineman.pl
Okiem psychologa: Niezwykłe lato z Tess
Zagadnienia poruszane w filmie: #przyjaźń #wakacje #morze #trening_samotności #najmłodszy_w_rodzinie #naprawianie_relacji #tworzenie_wspomnień #6_mff_kinodzieci_nagroda_twórców