Solan i Ludwik – Misja Księżyc

Dzielny astronauta Solan wraz z jeżem Ludwikiem mają ambitny plan podboju kosmosu. Wszystko wydaje się być przygotowane. Okazuje się jednak, że na pokładzie pojawiają się niezapowiedziani pasażerowie, a im bliżej do startu, tym więcej nieziemskich niespodzianek.  

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów.Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami?
Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
Kraj i rok produkcji: Norwegia 2018
Czas trwania:  80 min
Wersja językowa: dubbing

Film do zobaczenia na:
 cineman.pl, player.pl
Okiem psychologa: „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” 
Zagadnienia poruszane w filmie: #lot_na_księżyc #kosmos #przygoda #astronauci #rakieta_kosmiczna #jeż #sroka #norwegia #animacja_lalkowa