fbpx
Powrót do listy aktualności

Od 30 kwietnia przygody rezolutnej BASI na VOD!

Wszystkie odcinki kultowego polskiego serialu „Basia” to propozycja na rodzinną majówkę pełną przygód i humoru z budującym przesłaniem. Premiera odbędzie się w ramach Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli selekcji bezpiecznych, wartościowych filmów dla dzieci dostępnych bez wychodzenia z domu. 

Basia serial

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. „Basia” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. 

Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie. Basię kochają i od lat śledzą jej przygody, zarówno dzieci jak i dorośli. Aktorka Maria Seweryn, której głos znają dzieci słuchające audiobooków z Basią, przyznaje, że: Basia jest jedną z naszych ulubionych postaci bo Zofii Staneckiej udało się stworzyć postać dziewczynki z mocnym charakterem, z niezwykłą wrażliwością i z wielkim poczuciem humoru. Basia jest też zawsze świetnym pretekstem do rozmów ze swoimi dziećmi. Polecam wszystkim rodzicom, dzieciom i ciociom też! 

Wszystkie odcinki „Basi” (zebrane w zestawy „Basia”, „Basia 2”, „Basia3”) dostępne będą od 30 kwietnia za niewielką opłatą na platformie vod.pl i toya.net.pl.

Za produkcję serii „Basia” odpowiada Grupa Smacznego – jedno z najbardziej aktywnych i innowacyjnych studiów animacji w Polsce. Działa od ponad 12 lat i specjalizuje się w animacji 2D. Partnerem serii jest wydawca książek o przygodach Basi – Wydawnictwo EGMONT.

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline

Serial Basia zobaczymy w ramach cyklu Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli zebranej w jednym miejscu na stronie: www.kinodzieci.pl/filmy-kino-dzieci-on-line selekcji ponad 20 tytułów dla młodych widzów dopasowanych do wieku odbiorców oraz specjalnie przygotowanych wideo tutoriali z zabawami plastycznymi oraz materiałami do rozmowy z dziećmi na temat zagadnień poruszanych w animacji. 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, filmy dostępne w cyklu idealnie nadają się nie tylko do wspólnego oglądania z dziećmi w domu, ale i do wspólnej zabawy. 

Dorosłym po obejrzeniu filmów polecamy cykl „Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów materiały, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i wyszczególniają kwestie, które można rozwinąć w rozmowie po seansie.

Wspaniałym urozmaiceniem domowego seansu dla dzieci będą bezpłatne warsztaty plastyczne online przygotowane  przez Michalinę „Miśkę” Drygasiewicz – animatorkę, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Więcej na: www.kinodzieci.pl