fbpx
Powrót do listy aktualności

NOWOŚCI w katalogu Kina Dzieci na NH VOD

“Duża ryba i Begonia” (11+) reż. Xuan Liang, Chun Zhang, Chiny 2016.

Animacja określana chińską odpowiedzią na produkcje Studia Ghibli. Oszałamiająca wizualnie historia osadzona w świecie chińskich legend i folkloru. Niezwykła opowieść o dorastaniu, poświęceniu, miłości, a także metafizyczna wizja natury życia i śmierci. Film szturmem zdobył lokalne kina i zarobił ponad 90 milionów dolarów, stając się drugą najbardziej kasową animacją w historii chińskiej kinematografii.
Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje sie pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych. Oglądaj od 13 maja.

“Zimowe przygody Jill i Joy” (4+) reż. Saara Cantell, Finlandia, 2015.

Druga część uwielbianego przez najmłodsze dzieci cyklu i kontynuacja filmu „Jill i Joy” (także dostępny na NH VOD).

Mały czy duży – każdy potrzebuje domu. Niestety dom państwa Malutkich został zniszczony. Jill i Joy wiedzą, jak im pomóc. Do czasu aż znajdą im nowe mieszkanie, goście mogą zamieszkać w domku dla lalek.

Przynajmniej do przyjazdu pani Róży. Tak, tej samej, która kiedyś zaprojektowała dom dla dziewczynek Ona na pewno zaradzi coś na kłopoty mieszkaniowe Malutkich. Jednak w oczekiwaniu na świąteczną wizytę Malutcy mają kolejne kłopoty. Znów przez dużych! Sąsiadka dziewczynek, Adela, chce ich złapać i sprzedać do gabinetu osobliwości. Czy Jill i Joy staną w obronie nowych przyjaciół? Oglądaj od 13 maja.

“Żubr Pompik – zestaw 2” (4+) reż. W Zięba, A.P. Morawski, A. Vetter, P. Garbacz, P. Dębski, M. Kur, Polska 2016.

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody. Oglądaj.

Zestaw 2 – lista odcinków: Dziki Dzik, Apetyt ryjówki, Zapach wiosny, Smutek, Śnieżyca, Liście.

Animacja Żubr Pompik na podstawie serii bestsellerowych książek Tomasza Samojlika wydawanych przez Media Rodzina.

“Biały kieł” (4+) reż. Alexandre Espigares, Francja, Luksemburg, USA 2018.

Pełna mądrości, przygód i wzruszeń niesamowita opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew domowego psa i dzikiego wilka. Film jest pierwszą animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata ponadczasowej książki Jacka Londona. 

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie. Oglądaj

Uwaga: Powyższe filmy nie włączają się do pakietów promocyjnych na start. Tytuły, które dostępne są w pakietach oznaczone są specjalnym symbolem (prawy róg, obok informacji o kategorii wiekowej).