fbpx
Powrót do listy aktualności

NOWOŚCI Kina Dzieci na platformie Nowe Horyzonty VOD

Katalog Kina Dzieci na NH VOD wzbogacił się właśnie o trzy nowe tytuły. Wśród NOWOŚCI m.in. pełna ciepła i humoru seria “Kacperiada”, której bohaterowie szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, próbując zrozumieć świat dorosłych oraz nagrodzony na MFF w Toronto “Mecz życia”- niezwykła historia o stereotypach, które nawet w świecie wychowujących się w XXI wieku nastolatków bywają ograniczające oraz o radzeniu sobie ze śmiertelną chorobą.

“Mecz życia” (9+) reż. Katarina Launing, Norwegia 2014
Norweski remake święcącego triumfy na festiwalach, holenderskiego filmu “Nastolatki nie płaczą”. Oba scenariusze opierają się na książce Jacques’a Vriensa.
Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan. Zobacz film TU.

“Wszyscy na scenę!” (9+) reż. Alice Agneskirchner, Niemcy 2019
Dokument “Wszyscy na scenę!” to opowieść o pięciorgu dzieciakach, które postanowiły spełnić swoje marzenia. Reżyserka towarzyszy swoim bohaterom podczas prób do występu na największej scenie teatralnej świata. 11-letni Nick, 9-letnia Luna, 16-letni Alex, 8-letnia Maja oraz gwiazda YouTube – Oskar, pokonują swoje ograniczenia, zyskują pewność siebie i okrywają coraz to nowe zdolności. “Wszyscy na scenę!” to historia dorastania opowiedziana w zabawny i wnikliwy sposób. Zobacz film TU.

“Kacperiada” zestaw 1 i 2 (7+) reż. Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak, Polska 2016
“Kacperiada” to współczesna, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, pozostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem oraz próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

“Kacperiada” – zestaw 1 zobacz TU.

“Kacperiada” – zestaw 2 zobacz TU.

*** Uwaga! Filmy z serii “Kacperiada” nie wchodzą w skład promocyjnych pakietów. Wszystkie filmy objęte promocją oznaczone są specjalnym symbolem.

Link do katalogu Kina Dzieci na NH VOD dostępny TU.