fbpx
Powrót do listy aktualności

Niezwykłe lato z Tess w kinach od 3 lipca

Czy ostatni dinozaur wiedział, że był ostatni? Jak to jest, gdy zostaje się na świecie zupełnie samemu? Te pytania nurtują 10-letniego Sama, który razem z rodziną spędza wakacje nad urokliwym holenderskim wybrzeżem. Tam poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze. Znakomicie przyjęty na festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie film „Niezwykłe lato z Tess” w kinach już w ten weekend!

Plakat

Zwiastun

O filmie

Krystalicznie czysta woda, gonitwy po plaży i odpoczynek w pełnym słońcu – tak zapowiada się idealny wakacyjny wyjazd. Niestety, brat Sama już pierwszego dnia na plaży łamie nogę… Pechowy wypadek sprawia jednak, że nieco nieśmiały Sam poznaje Tess – przyjazną, choć trochę osobliwą dziewczynę, która skrywa pewną tajemnicę. Refleksyjny Sam postanawia praktykować samotność podczas wyjazdu, a swoje coraz dłuższe treningi zapisuje w specjalnym zeszycie. Mimo to Tess wciąga go w niecodzienną przygodę. Dzięki niej chłopiec odkryje, jak ważne są chwile spędzane z bliskimi osobami. Niezwykłe lato zmieni ich życia na zawsze. 

Film został nagrodzony m.in. podczas Berlinale (2019), gdzie otrzymał wyróżnienie specjalne w sekcji  Generation Kplus, główną nagrodę od jury twórców oraz wyróżnienie od jury dziennikarzy podczas 6. MFF Kino Dzieci (2019), a także nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej (2020).

Informacje techniczne

tytuł oryginalny: My Extraordinary Summer with Tess

reżyseria: Steven Wouterlood

kraj i rok produkcji: Holandia, Niemcy 2019

kategoria wiekowa: 9+

wersja językowa: dubbing

występują: Sonny Coops Van Utteren, Josephine Arendsen, Julian Ras, Tjebbo Gerritsma, Suzan Boogaerdt

scenariusz: Laura van Dijk, na podstawie książki Anny Woltz pod tym samym tytułem

montaż: Christine Houbiers

muzyka: Franziska Henke

produkcja: Joram Willink, Piet-Harm Sterk

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty