fbpx
Powrót do listy aktualności

Nie topimy Marzanny! Zapraszamy na naszą platformę Nowe Horyzonty VOD

W ten weekend filmowo odwiedzimy magiczny Szepczący Las, w przepięknej scenerii szwajcarskich Alp poznamy siłę miłości i przyjaźni, poszukamy zaginionego toporu – symbolu siły wikingów, udamy się też na daleką północ Rosji by odnaleźć zaginiony statek! Zapraszamy do oglądania filmów w cyklu Kino Dzieci – Wiosna pełna przygód, które pomogą Wam obudzić się z zimowego snu!

Alpejska przygoda (9+) reż. Xavier Koller, Szwajcaria 2015 / 103’

Ursli mieszka wraz ze swą rodziną w wiosce u podnóża Alp. Latem wypasają owce na górskich łąkach i produkują słynne, szwajcarskie sery. Powoli nadchodzi zima. Przez nieszczęśliwy wypadek, jej przetrwanie staje się wyzwaniem. Ursli przy pomocy swej przyjaciółki Serainy chce pomóc rodzinie i zasłużyć na dzwonek, który młodzi chłopcy otrzymują na Święto Wiosennego Przesilenia. Link do filmu na platformie NH VOD.

Wiking Tappi – zestaw 1 (4+) reż. A. P. Morawski, T. Moult–Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, M. Podolec, K. Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. Graj, Polska 2018 / 53’

W magicznym Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych jak on. Jest renifer Chichotek i kruk Paplak, myśliwy Haste i kowal Sigurd, są Elfy i pradawne duchy lasu: Dziadek Wodospad i Dąb Starodziej. Ale jest też zły jarl Surkol, który mieszka na Ostatnim Morzu, w zamku wzniesionym na grzbiecie wieloryba. Link do filmu na platformie NH VOD.

Halvdan – prawie wiking (6+) reż. Gustaf Åkerblom, Szwecja 2018 / 93’

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia? Link do filmu na platformie NH VOD.

O czym szumi las (4+) reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2016 / 75’

Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń: myszy, wiewiórek, ptaków. Nie zawsze jednak czują się one w nim bezpiecznie – muszą uważać, by nie zostać pożartymi przez większe i silniejsze drapieżniki. Zwierzęta postanawiają działać! Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu wzajemnego zjadania się. Przekonanie drapieżników do nowego pomysłu będzie prawdziwym wyzwaniem. Czas pokaże, czy mu podołają. Link do filmu na platformie NH VOD.

Czerwony żółw (12+) reż. Michaël Dudok de Wit, Francja, Japonia, Belgia 2016 / 77’

Rozbitek na bezludnej tropikalnej wyspie spotyka tajemniczego czerwonego żółwia, który przeszkadza mu w ucieczce na tratwie i który wkrótce ukaże mu się pod postacią kobiety. Nie jest to kolejna historia Robinsona Crusoe, lecz opowieść o człowieku i naturze, kontempla­cyjna, poetycka baśń bez słów, przepięknie animowana, ręcznie rysowana i malowana akwarelą. Link do filmu na platformie NH VOD.

Daleko na północy (9+) reż. Rémi Chayé, Francja 2015 / 78’

Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystokratka Sasza facynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek. Link do filmu na platformie NH VOD.

Jakub, Mimmi i gadające psy (6+) reż. Edmunds Jansons, Polska, Łotwa 2019 / 71’

10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga. Link do filmu na platformie NH VOD.