fbpx
Powrót do listy aktualności

„Nawet myszy idą do nieba” z szansą na Europejskiego Oscara!

Film otwarcia 8. MFF Kino Dzieci “Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička z szansą na Europejskiego Oscara. Film otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej / European Film Awards. Produkcja powalczy o wygraną w kategorii Najlepszy Europejski Film Animowany!

Animacja jest koprodukacją czesko-francusko-polsko-słowacką, jej polskim koproducentem jest Animoon. “Myszy” miały swoją światową premierę w czerwcu na prestiżowym, 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy / Festival international du film d’animation d’Annecy. Polska premiera tytułu odbyła się 25 września podczas gali otwarcia 8. MFF Kino Dzieci.

“Nawet myszy idą do nieba” to poruszająca opowieść o nadziei, miłości i odwadze. Historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa. Scenariusz filmu powstał na motywach powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Gala rozdania 34. Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 11 grudnia w Berlinie. Trzymamy kciuki!