fbpx
Powrót do listy aktualności

Nagrodzony na 8. MFF Kino Dzieci film „Moje życie to cyrk” w kinach od 14 stycznia

Jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha? Poznajcie Laurę – bystrą dwunastolatkę, której życie dalekie jest od zwyczajnego. Wychowywana wśród artystów cyrkowych, od zawsze w trasie ze swoim tatą, dziewczyna potajemnie marzy o innym, mniej szalonym życiu. Czy nietypowej rodzinie uda się odnaleźć wspólny język i stawić czoła nowym wyzwaniom?

Życie nastoletniej Laury to wieczna podróż. Wraz ze swoim tatą Billem – zawodowym klaunem – przemierzają kraj, występując w coraz to nowszych miejscach. Mimo wspólnych ekscytujących przygód Laura chce jednak od życia czegoś więcej. Wolałaby raczej się rozwijać i poznawać nowe rzeczy, a mniej się wygłupiać. Tylko co na to powie jej tata? 

Niespodziewanie, dzięki nowej nauczycielce, może się spełnić jej największe marzenie – rozwijanie naukowej pasji w prywatnej szkole. Czy wyluzowany tata Laury będzie w stanie zrozumieć inne spojrzenie na świat? Czy to jabłko nie padło aby zbyt daleko od jabłoni?

Kanadyjski film to opowieść o braniu odpowiedzialności za swój los i młodzieńczej emancypacji. Inspiracja do rozmów o różnicach światopoglądowych i wartościach, które mogą podzielić bliskie sobie osoby. Dzięki naszym bohaterom możemy się przekonać, że w świecie pełnym podziałów i różnic najlepszym wyjściem zawsze jest okazywanie wsparcia i zrozumienia drugiej osobie.

„Moje życie to cyrk” z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. 

Obraz doceniono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jury ZEF (Zespół Edukatorów Filmowych) podczas 8. MFF Kino Dzieci tak uzasadniło przyznanie swojej nagrody temu tytułowi:

Czy dla każdego słowo „wolność” oznacza to samo? Jak – pozostając sobą –  nie wyrządzać krzywdy innym, szanując jej/jego potrzeby i przekonania? Miłość ojca i córki, a w tle trudny okres dojrzewania, poszukiwanie siebie, realizacja marzeń, wytrwałe dążenie do celu i trudna sztuka kompromisu. A wszystko to opowiedziane z humorem i urokiem przez reżyserkę filmu, w filmie inspirowanym jej własnym życiem.

Premiera filmu 14 stycznia.

Informacje o filmie:

Tytuł oryginału: „Mon Cirque à Moi”

Kategoria wiekowa: 9+

Reżyseria: Miryam Bouchard

Kraj i rok produkcji: Kanada 2020

Czas trwania: 100 min

Wersja językowa: dubbing

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/KfipUatMxWJmiU0