Marona – psia opowieść

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy? 

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń. Premiera Niesamowitej podróży Marony miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy.

Reżyseria: Anca Damian
Kraj i rok produkcji: Francja 2019
Czas trwania: 92 min
Wersja językowa: lektor, napisy
Film do zobaczenia na: toya.net.pl, player.pl, vod.pl, cineman.pl oraz na platformie MOJEeKINO.PL
Okiem psychologa: Marona – psia opowieść
Zagadnienia poruszane w filmie: #troska_o_zwierzęta #psy #pies #zwierzęta #los_zwierząt #odpowiedzialność #najlepszy_przyjaciel_człowieka #dbajmy_o_zwierzęta #pieskie_życie #empatia #bycie_odpowiedzialnym #kundelek #z_rąk_do_rąk #nie_kupuj_adoptuj #anca_damian #brecht_evens