fbpx
Powrót do listy aktualności

Mamy zwiastun polskiej koprodukcji „Nawet myszy idą do nieba”! Film w kinach już od 29 kwietnia

Skradająca serca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między małą, rezolutną myszką Czmyszką oraz wrażliwym lisem Rudkiem. Przewrotny los łączy tę dwójkę i rzuca w wir niewiarygodnych zdarzeń oraz przygód. Co może wyniknąć z tego wyjątkowego połączenia? Odpowiedź znajdziemy w filmie Nawet myszy idą do nieba”, w powstawaniu którego wzięli udział polscy twórcy. Z przyjemnością przedstawiamy zwiastun filmu! 

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/2oprTx8NPjM

Czmyszka to charakterna, mała myszka, która za wszelką cenę chce udowodnić wszystkim swoją odwagę – aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z… drapieżnikiem! Pech sprawia, że zamiast zostać bohaterką, razem z Rudeuszem trafia do wyjątkowej krainy, która okazuje się być niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Bohaterowie muszą nauczyć się współpracować, dowiedzą się, czym jest szczera przyjaźń i prawdziwe bohaterstwo.

W nowym, nieznanym świecie lis oraz myszka zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka oraz stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy – a ta odkrywa przed nimi to, czego sami o sobie nie wiedzą. Czy Czmyszka i Rudek będą w stanie pomóc sobie nawzajem w trudnych chwilach? Czy ich przyjaźń przetrwa tak wymagającą próbę? Animacja lalkowa Nawet myszy idą do nieba” została zrealizowana na podstawie uwielbianej przez młodych czytelników książki Ivy Procházkovej. Czeska opowieść ukaże się w Polsce już 27 kwietnia nakładem Wydawnictwa Afera. 

Nawet myszy idą do nieba” to czuła, prawdziwa, mądra opowieść o niełatwych relacjach, poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze, oraz gubieniu się i odnajdywaniu. W produkcji brali udział polscy twórcy: lalki wykorzystane w filmie wykonali artyści z Łodzi, za koordynację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był polski Momakin, który jest też partnerem projektu, Krzysztof A. Janczak skomponował muzykę, polskim koproducentem filmu jest Studio Animoon, a dystrybutorem – Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Do kin zapraszamy już od 29 kwietnia!

 

Zwiastun filmu: https://youtu.be/2oprTx8NPjM

Informacje o filmie:

„Nawet Myszy idą do nieba”

Tytuł oryginału: „Myši patří do nebe”

Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova

Kraj i rok produkcji: Czechy, Francja, Słowacja, Polska, 2021

Czas trwania: 87 min

Wersja językowa: dubbing

Patroni medialni: lubimyczytac.pl, Ładne Bebe, Filmweb, Czas dzieci, Książki. Magazyn do czytania, Czeskie Centrum

Partner filmu: Wydawnictwo Afera

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Koprodukcja: Fresh Films, Animoon, CinemaArt, La Films in Cygne

Koprodukcja (PL): Łódź Miasto Filmu, EC1 Łódź, CANAL+

 

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/AJ2wrZHtUMuce3M

Więcej na: www.kinodzieci.pl