fbpx
Powrót do listy aktualności

„Mama Mu wraca do domu” czyli pełna uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na Ziemi. W kinach od 7 października! 

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? Gdzie tak naprawdę jest nasz dom? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w filmie „Mama Mu wraca do domu”, bo uwielbianą przez wszystkich krowę znajdziemy na wielkim ekranie! Film to ekranizacja niezwykle popularnej wśród czytelników i dobrze znanej naszym widzom szwedzkiej serii książek dla dzieci. „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni oraz odnajdywaniu swojego miejsca na Ziemi. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na seanse. Film w kinach od 7 października. 

Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy! Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie zwierzaków wywraca się do góry nogami.

Nasza tytułowa bohaterka, zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka niezwykła przygoda, dzięki której znajdzie  odpowiedź na ważne pytanie: Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie jest?

Link do zwiastuna: https://youtu.be/Cf_Z-B4rpbs

KSIĄŻKOWY PIERWOWZÓR

„Mama Mu wraca do domu” oparta jest na niezwykle popularnej w Polsce szwedzkiej serii książek dla dzieci, przeznaczonej dla przedszkolaków. Jednak dorośli również czerpać będą przyjemność z lektury. Zabawne dialogi, wyraziste charaktery postaci i pełne zaskakujących szczegółów ilustracje sprawiają, że przy tych książkach dobrze bawi się cała rodzina!

Tekst: Jujja Wieslander i Tomas Wieslander

Ilustracje: Sven Nordqvist

Tłumaczenie: Michał Wronek-Piotrowski

Wydawnictwo Zakamarki

„Mama Mu wraca do domu” to ciepła i zabawna historia, którą młodzi widzowie oraz młode widzki pokochają w czasie nadchodzącej jesieni! W tej historii nie ma miejsca na nudę, a nowe wyzwania czekają tuż za rogiem! Odkrywanie nowych miejsc, przyjaźnie, ważne decyzje, dużo uśmiechu i radości – to wszystko zobaczymy na dużym ekranie towarzysząc Mamie Mu w jej niesamowitej podróży! 

 

„Mama Mu wraca do domu”

Tytuł oryginału: „Mamma Mu hittar hem”

Kategoria wiekowa: 4+

Reżyseria: Christian Ryltenius

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2021

Czas trwania: 63 min

Wersja językowa: dubbing

 

Partner filmu: Wydawnictwo Zakamarki
Patroni medialni: Czas Dzieci, Ładne Bebe