fbpx
Powrót do listy aktualności

Kolejny frekwencyjny sukces MFF Kino Dzieci. W tegorocznej edycji festiwalu uczestniczyło ponad 65 000 widzów i widzek

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci dobiegł końca – niemal 160 tytułów mogliśmy obejrzeć najpierw w kinach, na pokazach stacjonarnych, a gros z nich nieco później w Internecie, dzięki dostępom online. Zdecydowanie wyższa niż w ubiegłym roku frekwencja hybrydowego wydarzenia, wynosząca 65 029 osób, potwierdza rosnące zainteresowanie kinem dla młodych widzów w naszym kraju.

Na wielkim ekranie i w domowym zaciszu

Stacjonarne pokazy filmów w ramach festiwalu Kino Dzieci odbywały się w 20 miastach w Polsce pomiędzy 25 września a 3 października – przez nieco ponad tydzień mieliśmy przyjemność gościć
w kinach 19 721 uczestników i uczestniczek imprezy. Jej trwająca od 7 do 24 października internetowa odsłona, czyli intensywne dwa i pół tygodnia streamowanie filmów na naszej platformie, zgromadziła przed ekranami domowych telewizorów i komputerów następne 45 308 widzów i widzek (faktyczna liczba dostępów online wyniosła w tym roku 26 652 i została pomnożona przez 1,7 – tyle bowiem wynosi mnożnik wykorzystywany do szacowania frekwencji online przez festiwale filmowe na całym świecie), co złożyło się na łączną frekwencję przekraczającą 65 000 osób.Tegoroczne Kino Dzieci było dla nas wielkim świętem. Energia, którą dostaliśmy od naszych widzów i widzek w kinach oraz pozytywny odzew od osób korzystających z wersji online festiwalu, to dla nas najlepsza nagroda i motywacja do przygotowania kolejnej, hybrydowej edycji wydarzenia w przyszłym roku. Jesteśmy dumni ze świetnej frekwencji, która udowadnia, jak potrzebne i cenione jest jakościowe i mądre kino dla dzieci – podsumowuje Kamila Tomkiel-Skowrońska, dyrektorka festiwalu.

Festiwal Kino Dzieci powróci w przyszłym roku, a aby umilić sobie czas oczekiwania na jego kolejną edycję, zachęcamy do oglądania filmów z katalogu Kina Dzieci na platformie NH vod:
https://www.nowehoryzonty.pl/kinodzieci

Nauczycieli zapraszamy z kolei do udziału w całorocznym programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej: https://nhef.pl/. Wierzymy, że seans filmowy to dla ucznia w szkole czy wychowanka przedszkola wspaniała okazja do zdobywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych odbiorców bezcenne.

***

Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry był Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Festiwalowi towarzyszyło wydarzenie branżowe Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. 

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa, Miasto st. Warszawa.

Partner główny: Fundusze norweskie i EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), pochodzące z Islandii, Norwegii i Liechtensteinu. Wykorzystanie Funduszy norweskich i EOG w Polsce koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Partnerzy: Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich, Biuro Walonii-Brukseli, Amnesty International, Kino Muranów, Kinoteka, Kino Wisła, Dom Kultury Świt, Stacja Falenica, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, CKF im. Andrzeja Wajdy, Gazeta Dzieci.

Sponsor: Fundacja Sentio – Fundacja na rzecz edukacji.

Patroni medialni: Zwykłe Życie, Pismo. Magazyn opinii, TOK FM, Kino, Filmweb, Lubimy Czytać, Miasto Dzieci, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Czas Dzieci, Ładne Bebe, Książki. Magazyn do Czytania, Jak Wychować Dziewczynki.