fbpx
Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline propozycje na zimowe seanse w domu

Basia 3

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek.

W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”

 

 

 

Reżyseria: Marcin Wasilewski
Kraj i rok produkcji: Polska 2019
Czas trwania: ok. 50 min
Wersja językowa: dubbing

Film do zobaczenia na: cineman.pl, vod.pl, toya.net.pl oraz na platformie MOJEeKINO.PL
Okiem psychologa: Basia 3
Zagadnienia poruszane w filmie: #mam_pięć_lat #misiek_zdzisiek #przedszkole #rodzina #bałagan #titi #nowy_kolega #oswajanie_zazdrości #praca #obowiązki #idą_święta #ubrać_choinkę #piernik #książka #marianna_oklejak #zofia_stanecka

Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu

Gordon i Paddy

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Reżyseria: Linda Hambäck
Kraj i rok produkcji: Szwecja 2017
Czas trwania: 65 min
Wersja językowa: dubbing
Film do zobaczenia na: player.pl, cineman.pl , toya.net, vod.pl
Okiem psychologa: Gordon i Paddy

Zagadnienia poruszane w filmie#detektyw #zagadka #sprawa_zaginionych_orzechów #nie_oceniaj #pozory_mylą #las #mysz_ropucha #pomaganie_jest_super #zasady #plotka #ulf_nilsson

Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu 

Kacper i Emma – zimowe wakacje

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter, który ma wiele talentów i bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować przyjaciółce?

Reżyseria: Arne Lindtner Næss
Kraj i rok produkcji: Norwegia 2014
Czas trwania: 73 min
Wersja językowa: dubbing

Film do zobaczenia na: toya.net.pl, cineman.pl
Okiem psychologa: Kacper i Emma – zimowe wakacje

Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu 

Magiczne święta Kacpra i Emmy

Para przyjaciół Kacper i Emma oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Dziewczynka pragnie, by w ten wyjątkowy czas spadł śnieg. Aby jej marzenie się spełniło, postanawia interweniować u samego Świętego Mikołaja.

Bohaterowie filmu to sympatyczna para przyjaciół: Emma i Kacper. Jest zima, zbliżają się święta, a Emma niecierpliwie wyczekuje pierwszego w tym roku śniegu. Pisze nawet list do świętego Mikołaja, w którym prosi o upragnione białe płatki. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach z przyjaciółką Ingą, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel. Czy im się to uda? Czy na święta spadnie śnieg? Czy spędzą je w rodzinnym gronie?

Reżyseria: Arne Lindtner Naess
Kraj i rok produkcji: Norwegia 2014
Czas trwania: 80 min
Wersja językowa: dubbing
Film do zobaczenia na:
vod.pl
Okiem psychologa: Magiczne święta Kacpra i Emmy
Zagadnienia poruszane w filmie: #rodzina #tradycja #zima #śnieg #wigilia #święty_mikołaj #wspólny_cel
Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu 

Pettson i Findus – Najlepsza gwiazdka

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt. 

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

Reżyseria: A. Samadi Ahadi
Kraj i rok produkcji: Niemcy 2016
Czas trwania: 82 min
Wersja językowa: dubbing
Film do zobaczenia na: cineman.pl
Okiem psychologa: Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka
Zagadnienia poruszane w filmie: #kot #zima #święta #świąteczne_porządki #warto_sobie_pomagać #przyjaźń #współpraca #sven_nordqvist
Warsztaty plastyczne z Miśką
Zwiastun filmu 

Sonia

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne (i trochę śmieszne – np. kasza nazywa się kuskus), kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód. 

„Sonia” to adaptacja książki Pii Lindenbaum – tej samej, która opisała przygody Nusi i Zlatanki.

 

Reżyseria: Catti Edfeldt, Lena Hanno Clyne
Kraj i rok produkcji: Szwecja 2016
Czas trwania: 79 min
Wersja językowa: dubbing
Film do obejrzenia na:
vod.pl, cineman.pl
Okiem psychologa: Sonia
Zagadnienia poruszane w filmie: #pierwsza_nocowanka #magia #wyobraźnia #przygody_w_domu #przyjaźń #gadające_borsuki #mam_siedem_lat #adaptacja_książki #pija_lindenbaum
Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu 

Szybcy i śnieżni

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem!

Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Reżyseria: Benoît Godbout
Kraj i rok produkcji: 2018
Czas trwania: 89 min
Wersja językowa: dubbing
Film do zobaczenia na: mojeekino.pl, player.pl, cineman.pl, vod.pl
Okiem psychologa: Szybcy i śnieżni
Zagadnienia poruszane w filmie:
#przyjaciele #współpraca #siła_drużyny #fair_play #rewanż #rywalizacja #plan #wyścig_saneczkarski #sportowe_emocje #zima #pies_apsik #animacja_3D
Warsztaty plastyczne z “Miśką”
Zwiastun filmu 

***

W ramach współpracy z Teatrem Nowym w Warszawie zapraszamy także na seanse filmów Kina Dzieci online na platformie vod.nowyteatr.org.

Od 5 do 15 stycznia do zobaczenia będą Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię, Sonia oraz Halvdan – prawie wiking. Bilety w cenie 10 zł oraz szczegółowe informacje dostępne TU.