fbpx
Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci na Dzień Dziecka – gramy w kinach i na platformie NH VOD!

Długi weekend z atrakcjami z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka czas zacząć! Od dziś na naszej platformie NH VOD mamy dla Was nowy cykl “Dzień dziecka dla małych i dużych”, ze specjalnie wyselekcjonowanymi filmami dla całej rodziny, dzięki którym każdy znów może poczuć się jak dziecko! Uwaga będzie sentymentalnie, bo mamy dla was takie tytuły jak: „Dzieci z Bullerbyn” (1986), „Madika z Czerwcowego Wzgórza” (1980), „Nils Paluszek” (1990), „Rasmus i włóczęga” (1981).

Wszystkie tytuły cyklu znajdziecie TU.

A wśród NOWOŚCI KINA DZIECI na platformie od dziś oglądamy dwie fantastyczne propozycje: 

Od 1 czerwca do zobaczenia na NH VOD „Tarapaty 2” (9+) w reż. Marty Karwowskiej! Film otwarcia ostatniej edycji MFF Kino Dzieci.  

Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu – „Plaży w Pourville”, dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu!

 

„Traktorek Florek” (4+), reż. Peder Næss, Norwegia 2016.

Czy przyjaźń między dzieckiem, dorosłym, traktorem a kozą jest możliwa? Oczywiście, że tak!

Szczególnie gdy chodzi o wspólną sprawę, którą jest dobro farmy i honor jej gospodarza. Traktorek Florek to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. Dynamiczna i zabawna opowieść – na tle sielskiego krajobrazu – nie pozwalająca przestać się śmiać. Zobacz.

„Pinokio” (11+) reż. Matteo Garrone, Francja, Wielka Brytania, Włochy 2020.

Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja Pinokia Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone, a w roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem Roberto Benigni! Zobacz.

Pamiętajcie także o naszym wspominkowym KONKURSIE na Facebooku, filmowe pakiety na NH VOD, książki i gadżety czekają! [edit: konkurs został już zamknięty].