fbpx
Powrót do listy aktualności

Kino detektywów – na tropie zagadek w kinach od 17 października! Seanse online w listopadzie!

Tej jesieni rozwiążemy wszystkie zagadki! Kino detektywów to wyjątkowa okazja, żeby wspólnie przeżyć niezwykłe przygody i obejrzeć na wielkim ekranie nowe perypetie młodych tropicieli. Najnowsze śledztwo Lassego i Mai z Biura Detektywistycznego oraz kolejne wyzwanie Tiril i Olivera w „Operacji Mumia” przedpremierowo w kinach. Spędź październik i listopad z ulubionymi bohaterami dziecięcych kryminałów!

Plakat

Na młodych detektywów czekają nie lada wyzwania! „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” zmierzy się z tajemniczym rabusiem pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Bohaterowie „Operacji” również nie próżnują. Tiril i Oliver tym razem staną oko w oko ze starożytną klątwą faraona. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwiązać tajemnicę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy? 

Dodatkowo przypomnimy ulubione filmy detektywistyczne ostatnich sezonów: poprzednie przygody Lassego i Mai oraz Tiril i Olivera, a także pełne przygód animacje: „Gordon i Paddy” oraz „Superagentka”. 

Kino detektywów to idealna przygoda dla wielbicieli książkowych kryminałów dla dzieci! Ukochani bohaterowie książek skandynawskich mistrzów zagadek po raz kolejny zaskakują na wielkim ekranie. Dreszczyk przygody nadchodzi!

Twórcą ukochanych detektywów z Valleby jest Martin Widmark. Seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” od lat znana jest młodym polskim czytelnikom dzięki Wydawnictwu Zakamarki. Najnowszy, 27. tom przygód Lassego i Mai pod tytułem „Tajemnica filmu” już w księgarniach! Do Valleby przybywa ekipa filmowa, żeby nakręcić film. Światowej sławy reżyser Omar Rauk chce obsadzić jednego z mieszkańców Valleby w drugoplanowej roli męskiej. Organizuje casting. Tej samej nocy ktoś włamuje się do salonu optycznego. Czy ma to związek z ekipą filmową? A może z listem sprzed lat znalezionym przez Lassego i Maję? Dowiecie się z książki!

Autorem serii książek dla dzieci Operacja…” jest Jørn Lier Horst – norweski pisarz i uznany autor kryminałów. Detektywistyczna seria Operacja…” ma już ponad 15 części i ukazuje się w Polsce dzięki wydawnictwu Media Rodzina. Bohaterowie cyklu mają nosa do wyjaśniania zagadek! W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze są na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie doświadczeni policjanci. Serię polecamy dzieciom zaczynającym samodzielną przygodę z czytaniem. 

Kino detektywów to przedpremierowe pokazy filmów:

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” 

„Operacja Mumia” 

oraz wielki powrót ulubionych bohaterów:

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”

„Operacja Człowiek w Czerni”

„Gordon i Paddy”

„Superagentka”

Jesienne weekendy spędźmy razem w kinie! Od 17 października w Multikinach i kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce!

Kino detektywów zagramy także przedpremierowo online między 19 a 22 listopada! Szczegóły wkrótce na naszej stronie!

Zwiastun

Informacje o filmach:

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

aktorski, kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Moa Gammel

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2020

Czas trwania: 82 min

Wersja językowa: Dubbing

Operacja Mumia

aktorski, kategoria wiekowa 6+

Reżyseria: Grethe Bøe-Waal

Kraj i rok produkcji: Norwegia 2019

Czas trwania: 74 min

Wersja językowa: Dubbing

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

aktorski, kategoria wiekowa 6+

Reżyseria: Josephine Bornebusch

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2018

Czas trwania: 89 min

Wersja językowa: Dubbing

Operacja Człowiek w Czerni

aktorski, kategoria wiekowa 7+

Reżyseria: Grethe Bøe

Kraj i rok produkcji: Norwegia 2018

Czas trwania: 82 min

Wersja językowa: Dubbing

Gordon i Paddy

animacja, kategoria wiekowa 4+

Reżyseria: Linda Hambäck

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2017

Czas trwania: 65 min

Wersja językowa: Dubbing

Superagentka

animacja, kategoria wiekowa 6+
Reżyseria: Karla von Bengtson

Kraj i rok produkcji: Dania 2017

Czas trwania: 77 min

Wersja językowa: Dubbing

Materiały do wydarzenia na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/4SsLNliRVDZJG2t

Lista kin: Amok Gliwice, Kino Muranów Warszawa, Kino Luna Warszawa, Kino Nowe Horyzonty Wrocław, Meduza Opole,  Oskard Konin, Kino Kadr Dąbrowa Górnicza, Kino Wrzos Stalowa Wola, Kino Muza Poznań, Kino Halszka Szamotuły, Kino Sokół Nowy Sącz, Wielkopolanin Buk, Światowid Elbląg, OFK Iluzja Częstochowa, Odeon Sochaczew, Kino Janosik Żywiec, Bułgarska 19 Poznań, Agrafka Kraków, Sala Widowiskowa Muza Sosnowiec, CK Zamek Poznań, MOK Józefów, CSW Toruń, Kinoteatr Syrena Wieluń, Aurum Złotoryja, iskra Augustów, Kosmos Katowice, Zacisze Piekary Śląskie, MDK Opoczno.