fbpx

Jury Zespołu Edukatorów Filmowych

Artur Lecybil

 

Od ponad 15 lat związany z częstochowskim kinem studyjnym Iluzja, gdzie odpowiada między innymi za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prelegent, juror na festiwalach filmowych dla młodych widzów, koordynator prac Zespołu Edukatorów Filmowych. Organizator pokazów filmowych dla młodego widza oraz wydarzeń im towarzyszących (m.in. warsztatów, animacji, gier terenowych, działań artystycznych) wszystko po to, by jak sam mówi „wizyta w kinie była niekończącą się przygodą”.

 

Joanna Zabłocka – Skorek

 

 

Filmoznawczyni, kulturoznawczyni, edukatorka, certyfikowana trenerka w zakresie edukacji medialnej i społecznej, dyrektorka Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”, Prezeska Fundacji „KinoSzkoła”, autorka licznych wystąpień i publikacji z zakresu edukacji medialnej.

Od 2001 roku zajmuje się edukacją filmowo-medialną dzieci i dorosłych – początkowo prowadziła zajęcia w kinach na Śląsku, a od 2006 roku tworzyła repertuar i koordynowała pięcioma edycjami Multimedialnego Programu Edukacyjnego realizowanego przez Apollo Film w miastach województwa małopolskiego. W 2011 roku stworzyła Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”.

 

Emilia Żuber

 

Liderka Filmoteki Szkolnej w woj. lubelskim, autorka projektów filmowych dla uczniów, laureatka nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, autorka scenariuszy lekcji filmowych dla Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, organizatorka filmowych gier miejskich, maratonów filmowych, warsztatów montażowych, operatorskich i fotograficznych. W 2017 roku przewodnicząca Jury Nauczycieli 35. MFF Młodego Widza “Ale Kino” w Poznaniu, w 2019 i 2022 roku jurorka w Konkursie Filmów Krótkometrażowych MFF dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. Ponadto nauczycielka języka niemieckiego, języka polskiego jako obcego i trenerka – prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego oraz graphic recording konferencji.