fbpx

Jury Zespołu Edukatorów Filmowych (ZEF)

Artur Lecybil

Z wykształcenia politolog.  Od 15 lat związany z częstochowskim kinem studyjnym Iluzja, gdzie odpowiada za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Organizator pokazów filmowych dla młodego widza oraz wydarzeń im towarzyszących (m.in. warsztatów, animacji, gier terenowych, działań artystycznych) wszystko po to, by jak sam mówi „wizyta w kinie była niekończącą się przygodą”.

 

Agnieszka Piotrowska-Prażuch

Zastępca kierownika kina studyjnego Amok w Gliwicach. Zainicjowała i realizuje wiele projektów z zakresu szeroko rozumianej edukacji filmowej m.in. Przedszkolną Akademię Filmową i Dziecięcy Salonik Filmowy. Otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w Dziedzinie Kultury w kategorii upowszechnianie i ochrona kultury oraz Nagrodę Słoneczniki 2016 – za najlepszą inicjatywę dla dzieci na Śląsku i Zagłębiu. Współtworzy sukces kina Amok, które w 2013 roku otrzymało Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla Najlepszego Kina w Polsce a w 2017 roku dla Najlepszej Edukacji Filmowej w Polsce. Jurorka międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali filmowych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmowego Kino Dzieci oraz Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

 

Bolesław Drochomirecki

Z wykształcenia matematyk. Od początku lat 70. związany z kultura opolską. Wieloletni szef kina Studio w Opolu. Twórca i realizator programu edukacji filmowej Opolskie Nowe Horyzonty. Kiniarz – właściciel Opolskiego Kina Objazdowego. Wielokrotny juror na polskich festiwalach filmowych dla dzieci: Międzynarodowy Festiwal Młodego Widza Ale Kino w Poznaniu, Festiwal Kino w Trampkach oraz Kino Dzieci w Warszawie, Festiwal KINOLUB w Rzeszowie. Współzałożyciel Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF.