fbpx

Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych

Agnieszka Balicka

 

Od 2009 roku związana z krakowską Fundacją Wspierania Kultury Filmowej CYRK EDISON. Odpowiedzialna za programowanie cykli filmowych dla młodych widzów i pokazów specjalnych w Kinach Agrafka i KIKA  oraz współautorka programu edukacji filmowej „Kino z Klasą”. W listopadzie 2017 roku w Bukareszcie programowane przez nią inicjatywy dla młodej widowni zostały nagrodzone statuetką Europa Cinemas Award dla najlepszych programów dla dzieci. Nina Balicka lat 10 – miłośniczka tańca, komiksów, kina i Minecrafta.

Joanna Piotrowiak

 

Absolwentka specjalności filmoznawczej na filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zajmowała się produkcją festiwali w Poznaniu, ale za swoją największą produkcyjną przygodę uważa zorganizowanie w 2005 r. Przeglądu Filmów Polskich w Irkucku, Rosja. Przez wiele lat związana była ze środowiskiem poznańskich NGO. Od 2013 roku pracuje w należącym do Estrady Poznańskiej Kinie Muza w Poznaniu zajmując się programowaniem repertuaru i wydarzeń oraz administracją, a także rozbudową kina. Jest jednym z pomysłodawców wspólnej inicjatywy poznańskich kin studyjnych – nowego wydarzenia filmowego NIC SIĘ TU NIE DZIEJE, za którą otrzymała nagrodę Kiniarza Roku 2016. Od października 2017 roku pełni funkcję kierownika Kina Muza, którego modernizacja i rozbudowa  została zakończona w czerwcu 2019 r. Od grudnia 2019 roku jest członkinią zarządu Stowarzyszenia Kin Studyjnych, której członkami jest ponad 200 polskich kin. W maju 2020 r. została, współtwórczynią kinowej platformy VOD mojeekino.pl w ramach działalności w Stowarzyszeniu.

 

Michał Surówka

 

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem kina „Ważka i „Muzeum Fonografii” będących częścią Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Animator kultury, pomysłodawca takich filmowych projektów jak: „Dookoła świata z MCDiS”, „Ważkie Spotkania Filmowe”. Wraz z krakowską ASP w ramach „Open Eyes Art Festiwal tworzył przegląd filmowy „Piękno w pogardzie”. Gdy nie ogląda filmów podróżuje, czyta komiksy i skandynawskie kryminały oraz zajmuje się malarstwem cyfrowym.