fbpx

Jury Konkursu Głównego

Robert Drobniuch

Reżyser teatralny, animator i menadżer kultury. Od września 2020 roku dyrektor Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Absolwent reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Realizuje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo (m.in. opera dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”, „Sklepy cynamonowe” wg Schulza w formie teatru cieni).

 

Anna Dziewit-Meller

Pisarka, felietonistka polityki, autorka książki dla dzieci i redaktorka naczelna Grupy Wydawniczej Foksal. Prowadzi portal promujący czytelnictwo BUKBUK.PL

 

 

 

 

 

Anna Wróblewska

Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, scenarzysta, kierownik kultury i rzecznik prasowy. Jest adiunktem na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim strategie zarządzania projektami kulturalnymi, przemysł kreatywny, polski przemysł filmowy, film animowany i filmy dla dzieci.

 

Anna Tatarska

Dziennikarka filmowa i kulturalna. Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracowniczka m.in. Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów, magazynu PANI 

czy portalu Onet.pl.  Współpracuje m.in. z Muzeum Polin, festiwalami HER Docs, Watch Docs czy Off Camera. 

 

Agata Romaniuk

Pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej.  Autorka książek „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” i „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Jej opowiadania i reportaże znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej. W marcu 2021 roku ukazała się pierwsza część jej serii detektywistycznej dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”. W czerwcu i jesienią premiery kolejnych części. Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka.