fbpx

Jury Konkursu głównego

Beata Jewiarz

Aktorka, dziennikarka, producentka spektakli poetyckich, autorka projektów. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Twórczyni spektakli m.in. „Natura ludzka“, „Sen“ z wierszami Bolesława Leśmiana. Autorka Impro na 4“ i cyklu happeningów pokojowych „Miasto-emocje“. Laureatka nagrody Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2016 za upowszechnianie czytelnictwa. Popularyzatorka przyrody i jej ochrony.

Autorka audycji “Mnie się to podoba“, „Niedzielny Poranek“ w Polskim Radiu RDC. Współtwórczyni kolektywu artystycznego „Uchooko“. Dubbinguje produkcje animowane, dokumentalne i fabularne. W grze „Wiedzmin 3: Dziki Gon“  (CD Projekt RED) użyczyła głosu Yennefer z Vengerbergu, głównej roli kobiecej. Współautorka książki „Be Haiku“ wyd. Blue Bird, nominowanej w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2017. Kuratorka paneli o edukacji i kulturze na Kongresie Kultury w 2016 roku. www.beatajewiarz.com

 

Jakub Karwowski

Współzałożyciel i prezes studia animacji Letko w Warszawie.

Współtwórca koncepcji projektów animowanych, konsultant scenariuszowy, producent wykonawczy oraz Head of Positivity studia, które prowadzi od 2015 roku.

Ma na swoim koncie udział w realizacji ponad 20 projektów animowanych, będących w większości koprodukcjami międzynarodowymi. Jest min. pomysłodawcą i producentem wykonawczym serii „Odo” sprzedanej do telewizji w ponad 150 krajach, filmu pełnometrażowego „Jacob Mimmi i gadające psy” dystrybuowanego w kinach w ponad 10 krajach oraz jednym z koproducentów filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta” – zdobywcy min. Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni w 2020 roku.

 

Julita Olszewska

Urodziła się na Kaszubach. Z zawodu scenarzystka i modelka. Z zajawki joginka. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i The Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Los Angeles. Skończyła Program Scenariuszowy Script w Szkole Wajdy. Brała udział w warsztatach scenariuszowych z Juanem Luisem Mira, Trainning the Trainers, Structural Constellations, Kino Dzieci Pro oraz seminarium „STORY” Roberta McKee w Los Angeles.

Przez 20 lat pracy jako modelka mieszkała i pracowała w wielu miejscach na świecie: od Aten, przez Kapsztad, Paryż po Tokio. Filmografia: „W spirali”, „Alicja i żabka”, „Privisa”, „Infamia”.