fbpx

Jury Konkursu Filmowych Odkryć

Jaśmina Wójcik

Artystka wizualna, reżyserka, autorka akcji społeczno-artystycznych. Zajmuje się włączaniem i oddawaniem podmiotowości społecznościom pozbawionym widzialności i możliwości wypowiedzi. Współredaktorka książki Sztuka ze społecznością (2018) osnutej wokół jej najszerzej znanego przedsięwzięcia – wieloletniego działania ze społecznością byłych pracowników i pracownic fabryki w Ursusie zwieńczonego nagradzanym pełnometrażowym dokumentem kreacyjnym w jej reżyserii pt. Symfonia fabryki Ursus (2018). Obecnie Wójcik koncentruje się głównie na oddolnych praktykach edukacji, czego efektem będzie jej nowy film na podstawie powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

Błażej Hrapkowicz

Prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy. Gospodarz programu “Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi audycję “Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Stały współpracownik Canal+ i wielu festiwali filmowych. Dyrektor festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza. 

 

Adrianna Prodeus

Krytyczka filmowa w zespole miesięcznika KINO. Autorka felietonu Demontaż atrakcji w VOGUE. Wykłada w Instytucie Sztuki PAN. Wydała książkę „Themersonowie. Szkice biograficzne” (2009) i „Trzynasty miesiąc braci Quay” wraz z Kubą Mikurdą (2010). Była wicedyrektorką U-Jazdowskiego, konsultantką scenariuszową w Studiu Filmowym KADR. Prowadziła „Wok. Wszystko o Kulturze” w TVP2, „Weekendowy Magazyn Filmowy” w TVP1, „O wszystkim z kulturą” w PR2. Zakładała Nowy Klub Filmowy w Nowym Teatrze.