fbpx

Jury Konkursu filmowych odkryć

Maria Wojtyszko

Scenarzystka, dramatopisarka, tłumaczka i reżyserka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim i scenariopisartwo w łódzkiej filmówce. Ukończyła kurs reżyserii fabularnej w Szkole Andrzeja Wajdy i szkołę Laboratorium Dramatu. Ma w dorobku scenariusze seriali i filmów krótkometrażowych.

Jest cenioną autorką sztuk dla dorosłych i dla dzieci. Jej dramaty tłumaczone są na angielski, czeski, fiński, niemiecki, rumuński, węgierski, ukraiński, włoski i wystawiane w wielu z tych języków. Od dziesięciu lat jest kierowniczką literacką Wrocławskiego Teatru Lalek. Od roku 2021 współtworzy Kolektywę – duet performerski działający na pograniczu filmu i teatru.

 

Szymon Holcman

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współwłaściciel wydawnictwa kultura gniewu, publikującego komiksy najlepszych współczesnych twórców z Polski i świata. Przez blisko 10 lat był związany z firmą Gutek Film, gdzie pracował przy wprowadzeniu na ekrany polskich kin blisko 130 filmów. Przez kilka lat również redaktor naczelny katalogu festiwalu Nowe Horyzonty. Juror m.in. w komiksowych konkursach Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Był także redaktorem linii wydawniczej poświęconej komiksom w wydawnictwie Marginesy. Dwukrotnie brał udział w pracach komisji selekcyjnej poświęconego animacji festiwalu Cartoon Movie w Lyonie. 

 

Katarzyna Kazimierowska

Dziennikarka i redaktorka. Sekretarzyni Redakcji „Pisma”. Szefowa Działu Kultura. Redaktorka prowadząca wydań specjalnych. Autorka cyklu „Strategie Przetrwania”. Finalistka konkursu European Journalist Award on Diversity 2016.

Foto: PRIMES MEDIA

Paweł Snoch, Aleksandra Cembrowicz

IG: https://www.instagram.com/primesmedia/

WWW: https://primesmedia.co/main