fbpx

Jury European Children’s Film Association (ECFA)

Pantelis Panteloglou

Absolwent antropologii społecznej na Uniwersytecie w Atenach; posiada również tytuł magistra na kierunku wykluczenie społeczne i mniejszości. Pracuje w branży audiowizualnej, kinematograficznej i teatralnej na różnych stanowiskach kreatywnych i organizacyjnych. W 2011 zaczął pracować przy Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Olympia, w ramach którego zajmuje się wyborem filmów, koordynacją druku, stosunkami i wymianami międzynarodowymi oraz tłumaczeniami. Aktualnie pełni rolę zastępcy dyrektora artystycznego festiwalu.

 

Jerzy Moszkowicz

Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Menadżer kultury, reżyser teatralny i telewizyjny, specjalizujący się w twórczości dla dzieci. Były prezydent CIFEJ i członek zarządu ECFA. Juror wielu festiwali filmowych na świecie.

 

 

 

 

Barbora Kyas

Ukończyła dwa kierunki na Uniwersytecie Masaryka w Brnie: estetykę oraz teorię i historię filmu i kultury audiowizualnej. Miłośniczka festiwali: pracowała między innymi jako koordynatorka programowa i doradczyni merytoryczna Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Zlínie; była także członkinią zespołu programowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ji.hlava. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektorki programowej Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży JUNIORFEST. Festiwal ten odbywa się w pięciu miastach w Czechach, a jego celem jest popularyzacja najnowszych europejskich produkcji filmowych dla dzieci i młodzieży.