Powrót do listy aktualności

Jakub, Mimmi i gadające psy +ekologiczne warsztaty “Eko-Bohater”

Dlaczego w naszym życiu ważne są drzewa i rośliny? Co możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie być zdrową? Jak wyhodować własną łąkę?

Tuż po specjalnym seansie filmu “Jakub, Mimmi i gadające psy” odbędą się ekologiczne warsztaty dla rodzin prowadzone metodami pedagogiki teatru. Podczas teatralnych ćwiczeń uczestnicy wypróbują działania, które pomagają naszej planecie. Warsztaty są elementem teatralno-ekologicznych działań prowadzonych przez Zespół Edukacji TR Warszawa.

Prowadzenie: Marta Bernatowicz, Helena Świegocka

Opis filmu
Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…
Kiedy świat zmienia się nie do poznania a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli… szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

Prowadzenie: Marta Bernatowicz, Helena Świegocka
Czas trwania: 40 minut
Warsztaty dla dzieci w kategorii wiekowej 6+.
Bilety: dostępne w kasach na na stronie Kina Muranów