Powrót do listy aktualności

„Halvdan – prawie wiking” w kinach od 9 października!

Już 9 października ogólnopolska premiera przygód Halvdana! Świetnie przyjęta przez publiczność 7. MFF Kino Dzieci ekranizacja książek Martina Widmarka to idealna okazja do odwiedzenia pełnego przygód świata wikingów! 

Finał 7. MFF Kino Dzieci przyniósł wiele niespodzianek. O nagrodę publiczności walczyło 9 tytułów, w tym „Halvdan – prawie wiking”. Siódma edycja festiwalu dobiegła końca w niedzielę, a już jutro jeden z najciekawszych tytułów Konkursu głównego pojawi się w kinach w całej Polsce.

Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

Film przedstawia historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje, jak dzięki współpracy i dobrej woli budować harmonię w trudnych relacjach. Bohaterowie napotykają szereg trudności, ale siła ich przyjaźni spowoduje, że śmiało zmierzać będą do pogodzenia skłóconych światów.

Film w kinach od 9 października 2020 r. 

„Halvdan – prawie wiking”

tytuł oryginalny: „Halvdan Viking”

reżyseria: Gustaf Åkerblom
kraj i rok produkcji: Szwecja, 2018

kategoria wiekowa: 6+

wersja językowa: dubbing

występują: Nina Zanjani, Joel Spira, Ellen Jelinek, Torkel Petersson
scenariusz: Gustaf Åkerblom i Jessica Ask na podstawie książek Martina Widmarka

zdjęcia: Peter Mokrosinski

montaż: Fredrik Morheden, SFK

muzyka: Gaute Storaas

produkcja: Jessica Ask

polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/F8sPrgdBDL0RmSu

Więcej na www.kinodzieci.pl