fbpx
Powrót do listy aktualności

Finał stacjonarnej odsłony 8. MFF Kino Dzieci

sobota 2.10

10:30 | Kino Muranów

Odo – zestaw filmów krótkich

po seansie spotkanie z twórcami

13:00 | Kino Muranów

Dziki Zachód Calamity Jane

wstęp kulturoznawczyni Magdy Falińskiej
(Jak wychowywać dziewczynki?)

13:00 | Kinoteka

Misja Ulji Funk

po seansie spotkanie z twórcami

15:15 | Kino Muranów

Żubr Pompik 2 – zestaw filmów krótkich

po seansie spotkanie z twórcami

15:00 | Kinoteka

199 małych bohaterów – zestaw dokumentów

wstęp reżyserki filmów dokumentalnych Jaśminy Wójcik
partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

16:45 | Kino Muranów

Charlie Surfer – zestaw dokumentów

wstęp reżyserki filmów dokumentalnych Jaśminy Wójcik
partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

niedziela 3.10

10:30 | Kinoteka

Yakari i wielka podróż

wstęp edukatorki Anny Szary,
partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

12:45 | Kino Muranów

Drogi Panie Dyktatorze

Co to jest dyskryminacja? Jak powstają uprzedzenia? Co jest z nimi nie tak? Jak łączą się z prawami człowieka i co można zrobić żeby jej przeciwdziałać? Na te pytania odpowie Michał Kłopocki z Amnesty International, prezentując Maraton Pisania listów jak formę wsparcia osób, których prawa są łamane.

13:15 | Kino Muranów

Lekcje tańca – zestaw dokumentów

wstęp reżyserki filmów dokumentalnych Jaśminy Wójcik, partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

16:00 | Kino Muranów

Kino nieme z muzyką na żywo

zamknięcie Festiwalu
seans filmów niemych z muzyką na żywo w wykonaniu Natalii Czekały (pianino, syntezator i głos) i Krzysztofa Guzewicza (instrumenty perkusyjne, handpany i elektornika)

Natalia Czekała – pianistka, kompozytorka, wokalistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach rocznego stypendium studiowała na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz muzyki kameralnej w m.in. Budapeszcie, Jurmali, Taurisano i Rzymie. Założycielka ethnojazzowego zespołu T/Aboret, Kompozytorka muzyki do spektakli oraz czytań performatywnych dla m.in. Teatru Nowego w Łodzi, Teatru im. Willama Horzycy w Toruniu, Teatru Pinokio, Teatru Ochoty, Teatru Dramatycznego i Teatru Lalka w Warszawie, Teatru Kochanowskiego w Opolu, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Działa jako edukator muzyczny współpracując m.in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.

Krzysztof Guzewicz – perkusjonista, producent muzyczny, muzykoterapeuta. Tworzy muzykę w oparciu o swoje doświadczenia i obserwacje, a wszystko co z nią związane jest wynikiem jego własnych wyborów. W swojej muzyce łączy i wykorzystuje wiele instrumentów perkusyjnych świata oraz elektronikę. Działa jako edukator muzyczny współpracując m.in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi grając muzykę bez barier i gatunków. Pomysłodawca i producent kampanii @mamytojaknikt. Tworzył muzykę do spektakli teatralnych dla Teatru Dramatycznego, Teatru Lalka, Teatru Ochoty, Teatru Collegium Nobilium, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Muzyk i współzałożyciel takich zespołów jak Tygiel Folk Banda, Dobroto, T/Aboret. Założyciel i prowadzący KOBE –  pierwszej w Polsce szkoły gry na handpanie.

17:30 | Kino Muranów

Belle

przedpremierowy pokaz filmu z polskimi napisami