fbpx
Powrót do listy aktualności

Filmowe, zimowe przygody z Kinem Dzieci – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” oraz „Yuku i magiczny kwiat” wkrótce w kinach!

Nowy rok to… nowe filmy i ulubieni bohaterowie na wielkich ekranach! Na rok 2023 przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę – już 13 stycznia w kinach znajdziecie pełną przygód, muzyczną opowieść o niełatwej drodze Myszki Yuku przez Himalaje, czyli „Yuku i magiczny kwiat”. Z kolei od 3 lutego czekać będą na Was w kinie Lasse i Maja, którzy są na tropie kolejnej, trudnej do wyjaśnienia sprawy – tajemnicy Skorpiona! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Grasujący złodziej ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym intruzem? Tego dowiecie się podczas seansów, które odbędą się już niedługo! 

Zwiastun: https://youtu.be/qD_QQHzKtvo

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla bohaterki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis oraz Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat? 

Zwiastun: https://youtu.be/JtC3mm2I2-8 

A tych bohaterów chyba nie musimy Wam przedstawiać! Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby? 

„Yuku i magiczny kwiat” to roztapiająca serca muzyczna animacja, która zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych. Nie ma to tamto – ten tytuł po prostu trzeba zobaczyć, zwłaszcza z takimi rekomendacjami! Z kolei hitowe „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” inspirowane jest bestsellerową serią książek Martina Widmarka. Najnowsza część, czyli „Tajemnica Skorpiona”, zdobyła nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. A jest to już szósta filmowa część przygód ulubionych, młodych detektywów, Lassego i Mai.

Zwiastun filmu „Yuku i magiczny kwiat”: https://youtu.be/qD_QQHzKtvo

Zwiastun filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”: https://youtu.be/JtC3mm2I2-8

Informacje o filmie „Yuku i magiczny kwiat”: https://dystrybucja.kinodzieci.pl/film/yuku-i-magiczny-kwiat/

Informacje o filmie „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”: https://dystrybucja.kinodzieci.pl/film/bdlim-tajemnica-skorpiona/

 

„Yuku i magiczny kwiat”

Tytuł oryginału: Yuku et la fleur de l’Himalaya

Kategoria wiekowa: 5+

Reżyseria: Rémi Durin, Arnaud Demuynck

Kraj i rok produkcji: Belgia, Francja 2022

Czas trwania: 65 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 13 stycznia 2023

 

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”

Tytuł oryginału: LasseMajas Detektivbyrå – Skorpionens gåta

Kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Tina Mackic

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2022

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 3 lutego 2023