fbpx
Powrót do listy aktualności

Co opowiedzą nam twórcy „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” na temat „Tajemnicy Skorpiona”? Premiera filmu już dzisiaj!

Niektórzy bohaterowie tej historii skrywają mroczne tajemnice. Inni próbują zrozumieć oraz połączyć w spójną całość niewyjaśnione tropy. Czego, jako widzowie i widzki, możemy być zatem pewni? Tego, że w najnowszym filmie „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” nie zabraknie zarówno zwrotów akcji, jak też zaskakującego finału! Przeprowadźmy śledztwo wspólnie z naszymi bohaterami. Nieocenioną pomocą w poszukiwaniu kolejnych poszlak będzie wywiad z reżyserką oraz odtwórcami głównych ról. W ogniu pytań stanęli Tina Mackic, Nils Kendle i Polly Stjärne. 

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” od dzisiaj w kinach!

Rozmowa z twórcami: https://youtu.be/LKLb-bSw8r4

Już za kilka dni mieszkańcy Valleby będą obchodzić 500-lecie miasteczka! Jednak komuś bardzo zależy na tym, aby święto nie doszło do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz wybuchają przedwcześnie, a w sklepie jubilerskim ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych, ale kto jest winny? Może to ksiądz? W pobliżu kościoła i plebanii odnaleziono charakterystyczne ślady farby. A co wspólnego ze sprawą ma instruktor tańca egzotycznego, którego zachowanie w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia? Czy to możliwe, że intruzem jest dziennikarz przyłapany na jedzeniu zaginionych słodyczy? A może winna jest cała rada miasta z tajemniczą Siri na czele?   

W tym skomplikowanym śledztwie detektywom pomaga policjant i emerytowana złodziejka Lilli. Bohaterowie uwielbianej serii powieści Martina Widmarka, zilustrowanych przez Helenę Willis, które w Polsce wydawane są przez Zakamarki, znów pojawią się na dużym ekranie!

Zwiastun: https://youtu.be/JtC3mm2I2-8 

Rozmowa z twórcami filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”: https://youtu.be/LKLb-bSw8r4

Zwiastun filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”: https://youtu.be/JtC3mm2I2-8

 

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”

Tytuł oryginału: LasseMajas Detektivbyrå – Skorpionens gåta

Kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Tina Mackic

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2022

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 3 lutego 2023

 

Patroni medialni: Ładne Bebe, Czas Dzieci, Lubimy czytać

Patron filmu: Wydawnictwo Zakamarki

Partner filmu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych