Kino Dzieci.Lab/ Kids Kino.Lab

/For English version scroll down/

W 3. edycji programu Kino Dzieci.Pro (2017-2018) udział wzięli:

Grupa Kirsten Bonnén Rask:

Basia (Babsy), animacja, producent Robert Jaszczurowski, scenariusz Szymon Jachimek, GS Animation;
Misja Ignatka (Morty’s Mission), fabuła, producent Anna Nagler, scenariusz Agata Malesińska, Opus Film;
Nieletni astronauci (Underage Astronauts), dokument, scenariusz i produkcja Aleksandra i Mirosław Skowron, Mediolia;
Odyseja filmowa (A Film Odyssey), dokument / fabuła, producenci Maciej Kubicki i Anna Kępińska, scenariusz Piotr Stasik i Łukasz Czapski, TELEMARK;

Grupa Philipa LaZebnika:

Detektyw Bruno (Detective Bruno), fabuła, producent Joanna Szymańska, scenariusz Marcin Ciastoń, Ewa Rozenbajgier, SHIPsBOY
Która to Malala? (Malala), animacja, producent Ewelina Gordziejuk, scenariusz Aleksandra Świerk, EGoFILM;
Łowcy przygód i złota komnata (The Adventure Hunters), fabuła, producent Dagmara Piasecka, scenariusz Piotr Rzepka, MD4;
Tarapaty 2 (Double Trouble II), fabuła, producent Agnieszka Dziedzic, scenariusz Marta Karwowska, Koi Studio;

//////

Projects and participants of the 3rd Kids Kino.Pro edition (2017/18):

Kirsten Bonnén Rask’s group

Basia (Babsy), animation, producer Robert Jaszczurowski, script Szymon Jachimek, GS Animation;
Misja Ignatka (Morty’s Mission), live-action film, producer Anna Nagler, script Agata Malesińska, Opus Film;
Nieletni astronauci (Underage Astronauts), documentary film, script and producer Aleksandra i Mirosław Skowron, Mediolia;
Odyseja filmowa (A Film Odyssey), documentary / live-action film, producers Maciej Kubicki i Anna Kępińska, script Piotr Stasik i Łukasz Czapski, TELEMARK;

Philip LaZebnika’s group

Detektyw Bruno (Detective Bruno), live-action film, producer Joanna Szymańska, script Marcin Ciastoń, Ewa Rozenbajgier, SHIPsBOY
Która to Malala? (Malala), animation, producer Ewelina Gordziejuk, script Aleksandra Świerk, EGoFILM;
Łowcy przygód i złota komnata (The Adventure Hunters), live-action film, producer Dagmara Piasecka, script Piotr Rzepka, MD4;
Tarapaty 2 (Double Trouble II), live-ation film, producer Agnieszka Dziedzic, script Marta Karwowska, Koi Studio”

ARCHIWUM: /ARCHIVE only in PL

  • Projekty 2. edycji programu Kino Dzieci.Pro (2016-2017):

aLIVE, Helena Szoda-Woźniak, Jarosław Szoda, Fabryka;
Christmas Wish, Łukasz Olszacki, Tadeusz Rawa, Aleksandra Wojtaszek, touchFILMS;
The Gingers, Artur Wyrzykowski, Emil Płoszajski, Artcore;
The Girl Who Lost Her Smile, Piotr Reisch, Monika Krutel-Reisch, SPInka;
The Day I’ve Met My Super Hero, Magalena Rychła, Ewa Martynkien, BeGood Films;
Privisa, Wojciech Stuchlik, Julita Olszewska, Platige Image;
Skarbek,  Małgorzata Domin, Michał Kowalik, Wojciech Kuczok, DOMINO FILM;
Underage Scientists, Aleksandra Skowron i Mirosław Skowron, Mediola;

Projekty zaprezentowano podczas Warsaw Kids Film Forum w dniach 27-29 września 2017 w kinie Muranów w Warszawie.

  • Projekty 1. edycji programu Kino Dzieci.Pro  (Films For Kids.Pro, 2014-2015)

Projekty polskie:
Shrimp the Dog, Maria Wojtyszko, Małgorzata Kozioł
Julka, Rafał Kosik, Katarzyna Sienkiewicz-Kosik, Iwona Harris, Lollipop Films
Dom Muzyki, Agnieszka Szczepańska, Joanna Wendorff-Østergaard, Anima-Pol
Jak polubić potwora?, Izabela Aleksandrowicz, Natalia Łodygowska,
Detektyw Bastek na tropie kościotrupa, Ewa Martynkien, Magdalena Rychła, BeGood Films
Buddy, Małgorzata Giec, Piotr Domarańczyk, Polfilm
Tarapaty, Marta Karowska, Agnieszka Dziedzic, Koi Studio
Invisibles, Filip Kovčin, Irena Gruca-Rozbicka

Projekty norweskie
The Crocodile Thief, Robert Næss, Lars Berg
The Monster of Dunderly, Endre Lund Eriksen, Merete Korsberg Dalsbø
The Plastic Soldier, Ulrikke Benestad, Ingrid Nordby
The Raven Girl, Trond Morten Kristensen Venaasen, Frank Mosvold

Polskie projekty zostały zaprezentowane na konferencji “Kręcimy filmem dla dzieci” zorganizowanej 1.10.2015 w Kinie Muranów przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wspólnie z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych.