Kino Dzieci.Pro

Projekty 2017/2018

kino dzieci-proKino Dzieci.Pro to program, którego celem jest wspieranie produkcji filmowej dla młodego widza. Wzorcem są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie rocznie powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci. Do programu Kino Dzieci.Pro aplikować mogą zespoły składające się ze scenarzysty i producenta wraz ze wstępnym pomysłem na film, który będą rozwijać na warsztatach poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza. Równolegle do pracy nad scenariuszem, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji  i dystrybucji filmu. Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line.

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (scenarzystka i konsultantka kilkunastu filmów dla dzieci, wcześniej współpracująca m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem),          Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. „Mulan” czy „Pocahontas”) i Ronald Kruschak (producent kreatywny wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech, którego niejeden tytuł przekroczył 1 mln. widzów w kinach).

Projekty rozwijane podczas minionych edycji programu wielokrotnie otrzymywały już dofinansowanie         z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pierwszy projekt rozwijany na warsztatach – „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, produkcja Koi Studio – trafił do kin 15 września 2017.

Koszt udziału w 3. edycji Kina Dzieci.Pro to 5000 zł + VAT. Koszt obejmuje uczestnictwo 2 osób (scenarzysta i producent) w 4. sesjach warsztatowych oraz sesjach on-line. Na warsztaty przyjętych zostanie 8 zespołów (scenarzysta i producent).

Organizatorem Kina Dzieci.Pro jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Program współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.